Yerli otomobil Togg, Almanya'da test edilirken görüntülendi

2023’ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkması beklenen yerli otomobil Togg, Almanya'da test sürüşü yaparken görüntülendi.

2023'te trafitke görmeyi beklediğimiz yerli otomobil Togg geçtiğimiz günlerde Almanya'da test sürüşü sırasında görüntülendi. Test aşamasında çekilen görüntülerde, yerli SUV'da herhangi bir majör değişikliğe gidilmediği anlaşılıyor. Yine de, Almanya’da yol testleri sırasında kamuflajlı bir şekilde görüntülenen Togg'da dikkat çeken bazı değişiklikler mevcut. C–segment SUV‘un 2019’daki konsept tasarımı baz alındığında, arkadaki çıkıntıların azaltıldığı ve arka camın daha dikey konumlandırıldığı fark ediliyor. 

yerli-otomobil-togg-test-surusleri-sirasinda-goruntulendi-1

Test aşamasında çekilen görüntülerde Togg'un dış görünümüne dair bilgi edinebilsek de, iç tasarımının C–segment SUV‘un 2019’daki konsept tasarımından nasıl farklılaştığı yönünde herhangi bir bilgi mevcut değil. 

Bakan Mustafa Varank, Togg'un piyasaya çıkma tarihi hakkında geçmişte yaptığı açıklamada, "İlk seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanıyor. Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023’ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar." ifadelerini kullanmıştı. 

yerli-otomobil-togg-test-surusleri-sirasinda-goruntulendi-2

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg)'un çalışmalarının son hız devam ettiği anlaşılıyor. Umarız belirlenen tarihte, herhangi bir aksaklık olmadan yerli otomobili yollarda görebiliriz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir