Yenilebilir Boya Kalemi Üretildi

Herkes, bebeklerin veya küçük çocukların her şeyi ama gerçekten her şeyi ağızlarına sokmaktan büyük bir keyif aldığını bilir. Bu güçlü bir içgörüdür. Ancak bütün ebeveynler çocukların yepyeni şeyler keşfetmesini istese de sivri nesneleri, boğaza kaçabilecek sert oyuncakları hatta genel tabirle yenmeyecek şeyleri bebeklerinin ağzına sokmasından hoşlanmazlar. Bu nesnelerden biri de şüphesiz boya kalemleridir. Ebeveynlerin çocukların yaratıcı yönlerini keşfetmesini istese bile, boya kalemlerini veya boyaları yemediklerinden emin olmak için sürekli onları izlemesi bir miktar yorucu olabilir. İşte tam olarak bu soruna çözüm bulan bir marka var artık!

Çocuklarını büyütürken evden çalışan bir Japon bir tasarımcı, küçükler için tamamen güvenli ve yenilebilir boya kalemleri tasarladı. Bahsettiğimiz bu kalemlerin yaratıcısı ve aynı zamanda Mizuiro firmasının kurucusu olan Naoko Kimura bir gün yemek hazırlarken kullandığı sebzelerin aslında ne kadar renkli olduklarını ve ne kadar renk verebileceklerini fark etti. Sonrasında ise bu düşünce, çocuklar için tamamen güvenli olan sebze atıkları ve pirinç üretiminin yan ürünlerinden boya kalemleri üreten Oyasai Crayon'un arkasındaki fikir haline geldi.

Pirinci parlatmak için kullanılan katı pirinç kepeği mumu ve sıvı pirinç yağından yapılan boya kalemleri ezilmiş meyve ve sebze tozları ile karıştırılarak çeşitli tonlarda üretilebiliyor. Firmanın kurucusu Kimura, renkleri iyileştirmek için gıdaya uygun pigmentler eklerken, normal mum bazlı boya kalemlerine yaygın olarak eklenen miktarın yalnızca üçte birini kullanıyor. İlginç bir şekilde, her bir mum kalem boya rengine göre adlandırılmak yerine, adını havuç veya mor patates gibi onu üretmeye yardımcı olan meyve ve sebzelerden alıyor.

Oyasai Crayon şimdilik Japonya'da satışa sunuldu ancak markanın kurucusu Kimura, boya kalemlerini küresel olarak da kullanıma sunmaya yardımcı olacak bir fonlama kampanyası için Kickstarter'a  da başvurdu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir