Yeni Zelanda, Turizm Kampanyası İçin Tüm Ülkeyi Oyun Alanına Dönüştürdü

Malum, salgın nedeniyle şu günlerde seyahat etmek sıkıntılı bir durum. Hele de yurt dışına... Ancak "Tourism New Zealand" adlı turizm grubu, TBWA/Sydney ajansının da yardımıyla, ülkeyi en azından sanal turistlerin ziyaret etmesinin bir yolunu buldu.

Adweek'in paylaştığı habere göre, bu kampanya kapsamında, insanların Yeni Zelanda'nın en önemli cazibe merkezlerinden bazılarını keşfedebilmesi amacıyla ülkeyi oyunlaştırmak için Twitch ve oyun fenomeni Loserfruit ile iş birliği yapıldı. Öncelikle komşu Avustralyalıları ve oyun komünitesini hedefleyen kampanya, ülkeyi nihai seyahat noktası olarak sunmayı hedefliyor.

https://pazarlamasyon.com/isvec-turizm-kampanyasi-kapsaminda-butun-ulkeyi-airbnbde-gorucuye-cikardi/

2,7 milyon YouTube abonesi olan 27 yaşındaki Avustralyalı oyun yayıncısı Loserfruit, geçen hafta 1,8 milyondan fazla takipçisi olduğu Twitch'te kampanya için hazırlanan simülasyonu canlı olarak oynadı. Bununla birlikte kampanya kapsamında, sosyal kanallarda bir dizi video da yayımlandı.

Tabii, Yeni Zelanda'yı görme konusunda hevesli olan kişiler, maalesef "Play NZ" adı verilen bu oyunu oynayamıyorlar. Ancak ülkenin genişliğini gösteren ve 18 videodan oluşan bir seçkiyi online olarak izleyebiliyorlar.

https://youtu.be/fl_I_Syh_TM

Amaçlarının karantina sonrası maceraları için planlar yapan gezginlerin kafasına Yeni Zelanda'yı getirmek olduğunu söyleyen Tourism New Zealand Genel Müdürü Andrew Waddel, reklam kampanyası ile ilgili olarak şunları dile getirdi:

"Artan sayıda insanın yeni deneyimler, keşifler ve en önemlisi eğlence ve macera duygusu arzuladığını fark ettik. Bunu düşünmezsiniz, ancak oyun ve seyahat çok yakındır. Her ikisi de keşif, merak ve macera ile ilgilidir. Avustralyalılar doğuştan gelen gezginlerdir ve Play NZ, yolculuk tutkularını tatmin etmek ve sınırlar yeniden açıldığında Yeni Zelanda'yı ziyaret etmeleri için onlara ilham vermek için oluşturuldu."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir