Yeni Nesil Yerli Sosyal Medya Platformu: Mirket

Son yıllarda sosyal medyanın hayatlarımızda kapladığı yer yadsınamayacak derecede arttı. Gündelik hayatın içerisinde vazgeçilemez bir rolü olan sosyal medya platformları sayesinde çevremizdekilerle birçok farklı şekilde etkileşim içerisine girebiliyoruz. Fotoğraflarımızı paylaşabiliyor, arkadaşlarımızla konuşabiliyor hatta hiç tanımadığımız insanların evlerinin içini görebiliyoruz. Peki çevremizdekilerin ve takipte olduğumuz alanında kişilerin güncel konular hakkında ne düşündüğünü öğrenmek istemez miydiniz? İşte yeni bir sosyal medya platformu girişimi olan Mirket burada devreye giriyor.

https://youtu.be/ji-YK8nRR_k

Geçtiğimiz şubat ayında Berker Gürcihan tarafından melek yatırım alarak kurulan Mirket, ekim ayında hayata geçerek sosyal medya kavramına yepyeni bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor. “Mirk” adını verdikleri farklı çeşitleri bulunan soru tipleriyle kullanıcılarına gündem ve ilgi alanları hakkında merak ettikleri soruları sorma imkanı veren Mirket, aynı zamanda kendi oluşturdukları içeriklerle de toplumun nabzını tutmayı ve verilen cevapların herkese açık bir şekilde analiz edilmesini sağlıyor.

İlgi Alanınıza Özel İçerik

Mirket’e üye olduğunuzda, sizi ilgi alanları ekranı karşılıyor. Birçok ilgi alanı içerisinden seçtiğiniz başlıklar, Mirket App’in kendi ürettiği ilgi alanlarınıza yönelik içeriklerin anasayfanıza düşmesini sağlıyor.

Cevapları Filtreyebilme ve Analiz Edebilme İmkanı

Mirket’in en çok öne çıkan özelliklerinden biri de kullanıcılara aldıkları cevapları grafik ve yüzdeler halinde görebilme ve cinsiyet, konum, yaş aralığı gibi özelliklere göre filtreleyebilme imkanı sunması.

https://youtu.be/DJusSaVVTYY

Puan Sistemiyle Alanında Uzman Kişileri Öne Çıkarma

Mirket’in önemli hedeflerinden biri de oluşturdukları ilgi alanlarındaki uzman profilleri belirleyebilmek. Bu sebeple ilgi alanlarına özel oluşturdukları geleceğe yönelik mirklere doğru cevap veren kullanıcılarına uzmanlık puanı kazandıracak olan Mirket, bu sayede uzman profilleri belirleyecek. İleriki versiyonlarda yarışma sistemini de uygulamaya dahil edecek olan ekip, bu sayede uzman profilleri daha rahat belirlemeyi ve uygulamanın interaksiyonunu arttırmayı hedefliyor.

Kısa zamanda Türkiye’de büyüyüp hemen yurtdışına açılmak isteyen Mirket’i App Store ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir