Yeni Azar artık bildiğin gibi değil

Azar’ın yeni özellikleri ile kullanıcılar farklı bir deneyim dünyasına adım atıyor.

Video teknolojileri ve sosyal keşif uygulamaları konusunda dünyada lider geliştiricilerden biri olan Hyperconnect (Azar),  2021 yılında, dünya genelinde popüler arkadaşlık uygulamalarının sahibi Amerikalı Match Group tarafından yaklaşık 1,73 milyar dolar karşılığında satın alındı.

230 ülkede, eşleşme sayısı şu ana kadar 117 milyarı aşan Azar, yeni özellikleri ile görüntülü görüşme dünyasında çığır açıyor. Artık yeni Azar özellikleri ile kullanıcılar hem daha fazla eğlenecek hem de daha fazla kitleye ulaşabilecek. Avatar, canlı yayın ve lounge özellikleri ile baştan aşağı yenilenen Azar,  “Yeni Azar bildiğin gibi değil” mottosuyla kullanıcılarına bambaşka bir deneyim yaşatıyor. 

İspanyolca’da şans ve tesadüf gibi anlamlara gelen Azar, Türkiye’de eğlenceli ve heyecanlı bir sosyal aktivite olarak 2014’ten beri en çok tanınan ve kullanılan görüntülü sohbet platformu olarak biliniyor. 3 yeni özelliği ile baştan aşağı değişen yeni Azar artık yeni insanlarla tanışmak isteyenler için çok daha fazla ve farklı seçeneklere sahip olacak.

“Yeni Azar bildiğin gibi değil” mottosuyla kullanıcılarının karşısına çıkan Azar ile “yeni insanlarla tanışmak artık daha eğlenceli ve heyecanlı” hale geliyor.

Peki Azar’ı daha eğlenceli ve heyecanlı yapan yeni özellikleri neler?  

Öncelikle Azar’ın yeni Avatar özelliği ile kullanıcılar gerçek zamanlı dijital maskeler, yani avatarlar oluşturabilecek. Böylece görüntülü sohbetlerine devam edebilecek. Ayrıca kullanıcılar istedikleri avatarı oluşturma ve nasıl görüneceklerini seçme özgürlükleriyle hem eğlenecek, hem de farklı bir deneyim yaşayacak.  

Ayrıca yeni Azar’da canlı yayınlar daha keyifli ve daha etkileşimli olacak. Kullanıcılar dilerlerse yayıncı dilerlerse misafir olarak yayınlara katılabilecek. Diğer uygulamalardan farklı olarak canlı yayın özelliği ile canlı yayına katılma isteği gönderip sıraya giren tüm izleyiciler, rastgele şekilde yayına katılmaya başlayabilecek. Böylece canlı yayın özelliğiyle yayıncılar ve misafirler arasında sürpriz eşleşmeler yaşanabilecek. 

Yeni Azar’ın bir diğer özelliği olan Lounge ile kullanıcıların beğendikleri kişilerle eşleşmeyi beklemelerine gerek kalmayacak. Lounge sekmesine gelen kullanıcılar, profil kartlarını sağa ve sola kaydırarak Azar’da kimlerin olduğuna yakından bakabilecek. Böylece beğendikleri kullanıcılara hemen mesaj gönderip, isterlerse görüntülü arama gerçekleştirebilecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir