Yemeksepeti, yaya kurye hizmetini başlatıyor

Yemeksepeti, yakın mesafeli siparişlerin yürünerek teslim edilmesini sağlayan “Yaya Kurye” hizmetini hayata geçirdi.

Yemeksepeti, yakın mesafeli siparişlerin yürünerek teslim edilmesini sağlayan “Yaya Kurye” hizmetini hayata geçirdi. Bu uygulama ile teslimat opsiyonlarının zenginleştirilmesi, çevre dostu bir teslimat seçeneği sunulması ve daha fazla kişiye iş imkanı sağlanması hedefleniyor.

Üniversite öğrencilerine ek gelir fırsatı sağlanacak

İlk etapta  Antalya, Balıkesir, Konya, Isparta, Muğla, İzmir ve İstanbul'da uygulanacak olan bu model, 1 kilometre mesafenin altındaki siparişlerin yürüyerek teslim edilmesine olanak tanıyacak. Teslimat sırasında taşıt kullanımını azaltmayı amaçlayan Yaya Kurye modeli ile üniversite öğrencileri başta olmak üzere birçok kişiye ek gelir fırsatı sağlanması amaçlanıyor.

yemeksepeti-yaya-kurye-2

Karbon emisyonunun azaltılmasında önemli bir rol üstlenen yaya kuryeler, restoran siparişlerinin yanında Yemeksepeti Market ve Yemeksepeti Mahalle’de de faaliyet gösterebilecekler.

Kurye olmanın önündeki engeller ortadan kalkıyor

Tam zamanlının haricinde part-time çalışma modeline de uygun olmasıyla dikkat çeken modelin, kurye olmanın önündeki ehliyet, araç ve çeşitli yatırım maliyetlerini ortadan kaldırması bekleniyor.

yaya-kurye-3

Karbon salınımına neden olmayan teslimat seçeneklerinde gelişmek isteyen Yemeksepeti, Yaya Kurye modelinin yanı sıra elektrikli motosiklet ve bisikletin de teslimat araçlarına eklenmesiyle daha yeşil bir lojistik ağ hedefliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir