Yemeksepeti'nin otonom robotu "YEBO" teslimata başlıyor

Yemeksepeti'nin otonom teslimat robotu YEBO, 5 Mayıs itibarıyla Caddebostan’da teslimata başlıyor.

Yemeksepeti, İstanbul’da otonom robot YEBO ile teslimat için hazırlıkları tamamladı. Geçtiğimiz aylarda İstanbul'un en işlek caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi'nde otonom robotlar ile test yapmaya başlayan Yemeksepeti, Caddebostan'da resmi olarak hizmete giriyor.

Yerli girişim Delivers.ai imzalı robotik bir sistemin kullanıldığı bilinen otonom robotlar, kısa mesafedeki siparişleri hızlı bir şekilde müşteriye ulaştırıyor. Aynı zamanda geliştirilen özellikleri sayesinde yemekleri sıcak tutabiliyor. Uzaktan takip sistemiyle hırsızlığa veya herhangi bir tehlikeye karşı gelişmiş güvenlik önlemlerine de sahip.

Duyurulduğu ilk andan itibaren dikkatleri üzerine çeken otonom robot, 5 Mayıs itibarıyla İstanbul Caddebostan'da resmi olarak hizmete girecek. Yemeksepeti daha sonrasında YEBO ile İstanbul'un tüm semtlerinde hizmete girmeyi amaçlıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir