Yataş ve El Bebek Gül Bebek Derneği’nden prematüre bebekler için işbirliği

Yataş Bedding, prematüre bebeklerin sağlıkla büyümesine destek olmak için El Bebek Gül Bebek Derneği ile güçlerini birleştirdi.

Yataş Bedding, El Bebek Gül Bebek Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği Uykunun Mucizesi ile Büyüyen Mini Kahramanlar projesini düzenlediği bir basın toplantısıyla duyurdu.Yataş Bedding Pazarlama Direktörü Selmin Gündoğdu ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda El Bebek Gül Bebek Derneği Başkan Yardımcıları Binnur Peker ve Neval Pınar Yılmaz Şafak, oyuncu ve aynı zamanda prematüre annesi Ayça Bingöl, Yataş Uyku Kurulu uzmanları Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece ve Fizyoterapist Yonca Görgül de katıldı.

YataşBedding, prematüre bebeklerin gelişimine destekte bulunmak ve bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirilen iş birliğini Dünya Prematüre Bebek Günü kapsamında duyurarak projenin farkındalığını artırmayı amaçladı. Proje çerçevesinde Yataş Bedding, El Bebek Gül Bebek Derneği’ne maddi desteğin yanı sıra gelişimini tamamlayana kadar kuvözde tutulan prematüre bebeklerin kuvözde kendini rahat ve güvende hissetmesine yardımcı olan nest;  bebeği rahatsız edebilecek ışık ve sesleri azaltan kuvöz örtüsü üretimi için kumaş; prematüre bebeklerin anneleri ile eve dönmeden önce bir araya gelerek temasta bulunduğu anne – bebek uyum odalarında bakıma yardımcı olmak için doğumdan itibaren bebeği doğru pozisyonda tutan, rahat ve güvenli bir ortam sağlayan ve uyku bölünmelerini azalttığı için uyku kalitesini artıran Juno Yeni Doğan Yatağı bağışı gerçekleştirdi.

“Yaşama sarılan minik kahramanlar uykunun mucizesiyle büyürken onlara destek oluyoruz”
 YataşBedding Pazarlama Direktörü Selmin Gündoğdu: “Sağlıklı ve düzenli uyku hepimizin bedensel ve zihinsel sağlığı için büyük önem taşıyor, çocukların gelişimini destekliyor. Ancak prematüre bebeklerde uyku çok daha önemli… Çünkü anne karnında tamamlanamamış gelişimlerini kuvözde uyuyarak, korunarak tamamlıyorlar. Prematüre bebekler günde 15 ila 22 saat uyuyor. Düşünsenize bazen bir güne yakın uykuda kalıyorlar. Annelerine kavuşacakları güne kadar onları büyüten, geliştiren en önemli etkenlerden biri uyku... Biz de herkesin uykusunu düşünürken prematüre bebeklerimizi de unutmuyoruz. El Bebek Gül Bebek Derneği ile birlikte yaşama sarılan minik kahramanlar uykunun mucizesiyle büyürken onlara destek oluyoruz. Kuvöz kullanımında çok büyük bir önem taşıyan nest ve kuvöz örtüsü üretimi için kumaş desteği veriyoruz, bebeklerimizin anneleriyle bir araya geldiği anne-bebek uyumodalarında kullanılması içinJuno Yeni Doğan Bebek Yatağı bağışlıyoruz. Bebek yoğun bakımlarında aldıkları tedavilere destek olmak için ise maddi destek sağlıyoruz. Dileğimiz bütün minik kahramanların uykunun mucizesi ile büyümesi…”

“Prematüre bebeklerin hayatına dokunacağız”
El Bebek Gül Bebek Derneği Başkan Yardımcısı Binnur Peker: “Prematüre bebeklerin ve onların ailelerinin hayatlarına dokunacak Uykunun Mucizesi ile Büyüyen Mini Kahramanlar projesi çok değerli… Çünkü maalesef Türkiye’de her 10 bebekten biri erken doğuyor.  Bu yadsınamayacak kadar önemli bir rakam… Erken doğan bebekler gelişimlerini tamamlamadıkları için uzun süre yenidoğan ünitesi bakımına ve kuvöz bakımına ihtiyaç duyuyor. Bu sağlanamadığı takdirde bebeğin ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşması kaçınılmaz oluyor. Biz bu bebeklere Yataş ile birlikte mini kahramanlar diyoruz. O minik bedenler uygun ortam sağlandığında, hayata o kadar güçlü tutunuyorlar ki… Yataş’ın bize sağladığı özel kumaşları da nest ve kuvöz örtüsüne dönüştürerek daha çok bebek yoğun bakım ünitesine ürün desteği sağlayacağız. Yataş yeni doğanlarda da kullanılabilen en özel ürünlerinden biri olan Juno’yu da prematüre bebeklerimiz için bağışlıyor. Hastanelerde bebeklerimiz ve annelerini buluşturan anne-bebek odalarında Juno Yeni Doğan Bebek Yatağı kullanılacak.‘’

“O günlerden geçmiş bir anne olarak bugün bütün bu zorlukları aşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum!”
Ayça Bingöl: “Prematüre annesi olmak gerçekten çok zor bir duygusal yük… Prematüre annesi olarak ben, hamileliğim boyunca ayağa kalkamadan yatmanın, bir an önce büyümeleri için bebeklerime süt sağmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. O günlerden geçmiş bir anne olarak bugün bütün bu zorlukları aşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum ve umarım bu yolda yürüyen bütün anneler de bu süreci aşacak. 13 hafta boyunca mücadeleci kızlarımla hiç kalkmadan yattık. Şimdi bakınca kızlarımla yaşadıklarımıza çok şaşırıyorum. Bu süreçte sosyal destek ağlarına ve babaya büyük ihtiyaç duyuluyor, annelerin yalnız olmadıklarını hissetmeleri ve profesyonel yardım istemekten çekinmemeleri gerekiyor. Tüm bu destekleri sağlayan El Bebek Gül Bebek Derneği ile bu projede birlikte yürümek çok değerli benim için. Neye ihtiyaç var, ne zaman ihtiyaç var, neler yapılabilir herkesten çok biliyorlar ve harika çalışmalar yapıyorlar. En büyük destekçileriyim. Yataş Bedding’e de yine burada teşekkür etmek istiyorum. El Bebek Gül Bebek Derneği’ne yaptıkları maddi bağışın yanı sıra yoğun bakım ünitelerine prematüre bebeklerin gelişimi için gerekli olan uykunun en etkin şekilde sağlanması için bağışladıkları ürünler, bebeklerin hayata tutunmasına destek olacak.”

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir