Yapay zekâ robotları Amerikan futbol maçı izliyor: "The Creator" filminin yaratıcı pazarlama kampanyası

Bir grup yapay zekâ robotu, son NFL maçını stadyumda coşkuyla izledi. Peki, bu robotların orada ne işi var, diye merak ediyor olabilirsiniz. İşte, The Creator filminin son derece yaratıcı pazarlama kampanyası.

Yakın zaman önce gerçekleşen NFL (Amerikan Ulusal Futbol Ligi) maçında, seyirciler arasında beklenmedik konuklar yer aldı. Beklenmedik ve aynı zamanda teknolojik...

the-creator-1

Bir grup yapay zekâ robotu, katıldıkları maçı heyecanla izlediler. Seyircilerin gözleri üzerinde olan robotların tribünde ne amaçla yer aldığı ise merak konusu oldu. Olayın perde arkasında, 29 Eylül'de vizyona girecek olan "The Creator" adlı bilim kurgu filmi için özel olarak hazırlanan yaratıcı bir pazarlama kampanyası bulunuyor. 

robot-nfl

Robotlar Amerikan futbol maçında!

Hatırlarsanız, 2022 yılında "Smile" adlı film için de benzer bir pazarlama kampanyası gerçekleştirilmişti. Beyzbol stadyumunda aktör ve aktrisler, üzerlerinde "smile" yani "gülümse" yazan tişörtlerle maç boyunca kameralara gülümseyerek poz vermişlerdi. Bu ürpertici görüntüler, kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi çekmişti.

smile-1

"The Creator" filminin pazarlama ekibi, "Smile" kampanyasından ilham alsa gerek, son NFL maçına yapay zekâ robotlarını yerleştirmeye karar verdi. Peki, The Creator filmi hakkında neler biliyoruz?

Film, insanlar ve yapay zekânın savaş halinde olduğu bir geleceği konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Gareth Edwards oturuyor; kendisini Star Wars ve Godzilla gibi büyük yapım filmlerinden tanıyabilirsiniz. Film, eski bir özel kuvvetler ajanının, yapay zekânın mimarı olan Yaratıcı'yı yakalamaya çalışma sürecini anlatıyor. Ancak bu görev, hiç de kolay olmayacak gibi görünüyor. Peki, kahramanımız bu zorlu görevi başarabilecek mi? Bu sorunun yanıtı için ise "The Creator" filmini izlememiz gerekecek. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir