Xiaomi'nin Yeni Logosu Alay Konusu Oldu

Son zamanlarda farklı yeniliklerle karşımıza çıkan Xiaomi, kurumsal kimliğinin revizyonu için yeni bir logo ile devam edeceklerini açıkladı. Şirket, yeni marka kimliği ve logosu ile pazardaki yerini daha da güçlendirmek istediğini dile getirirken aynı zamanda hedef kitlesi arasındaki marka bilinirliğini artırmak istiyor. Ancak düzenlediği ‘Mega Launch’ etkinliğinde katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu ile birlikte yeni logosunu da tanıtan Xiaomi'nin yeni logosu kullanıcılar tarafından pek de ilgi çekici bulunmadı.

https://twitter.com/Xiaomi/status/1376927447963295744

Yeni logosu dünyaca ünlü tasarımcı Nippon Tasarım Merkezi (NDC) Başkanı, Kenya HARA tarafından tasarlandı. Logoda “MI” tipografisi yeniden tasarlanırken daha önce kare şeklinde olan turuncu baskının da kenarları yumuşatılarak daha yuvarlak bir görünüm verildi. Tasarımda şirketin canlılığını ve gençliğini belli eden cesur turuncu tonu korundu. Xiaomi ayrıca yüksek kaliteli ürün hattı uygulamalarına uyum sağlamak için logonun tamamlayıcı renkler olarak siyah ve gümüş renkli versiyonlarını da tanıttı.

https://twitter.com/Xiaomi/status/1376863200851808261

Yeni sembolün oluşturulması için 2 milyon yuan'a yani yaklaşık 305.000 ABD dolarına mal olduğu söylenirken, sosyal medya kullanıcıları bildirilen fiyat etiketi karşısında dehşete düştü. Bazı kullanıcılar ''Xiaomi dolandırılmış'' derken, bazı kullanıcılar da ''Ben size bu logoyu 2.000 dolara tasarlardım'' dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir