Xiaomi, logosunu değiştirdi

Ünlü tasarımcı Kenya Hara ile çalışan Xiaomi'nin yeni logosu belli oldu.

Son zamanlardaki logo ve isim değişiklikleriyle dikkat çeken Xiaomi, geçtiğimiz yıl logosunu ve kurumsal kimliğini değiştirme kararı verdi. Şirket bu değişiklik için Japon tasarımcı Kenya Hara ile birlikte çalıştı. Birlikteliğin ardından Xiaomi logosunun köşeli kare çerçevesinde değişiklik yapılarak daha minimal ve yumuşak bir tarza sahip oldu.

xiaomi'nin-yeni-logosu-daha-sade-daha-minimal

Tasarımcıya ve Xiaomi'ye göre, yuvarlak kare, şirketin yeni bir döneme geçişini ve “akıllı ara bağlantı” çağına girişini en iyi şekilde yansıtıyor.

xiaomi'nin-yeni-logosu-daha-sade-daha-minimal

Yuvarlak kenarlı kare değişiminden sonra sıra renklerde olacak yeniliklere geldi. Görülen o ki Xiaomi yeni logosunda daha sade ve minimal bir imaj benimseyerek siyah ve beyaz renkleri üzerinde durmuş. Sadelik ve minimalliğin ön planda tutulduğu yeni logonun hangi cihazlarda kullanılacağı ise henüz belli değil.

Oluşturulan yeni logonun belli başlı ürünlerde kullanılacak olması Xiaomi'nin turuncu renginden vazgeçeceği anlamına gelmiyor. Yeni logonun belli ürün kategorileri için kullanılabileceği ve çoğu ürünün eskiden olduğu gibi turuncu logoyu taşıyacağı da söylentilerden birisi. Siyah-beyaz logo daha sade bir görünüme sahip olsa da, Xiaomi'nin turuncusunun hafızalardan silinmesi pek de kolay olmayacağa benziyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir