X'te az takipçili hesaplar daha görünür olacak

X, yeni algoritmasıyla az takipçili hesapların içeriklerini öne çıkararak, çeşitliliği artırmayı ve kullanıcılarına daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Sosyal medya platformları, kullanıcıların ilgisini çeken ve kişiselleştirilmiş içeriklere daha fazla ulaşmalarını sağlamak adına sürekli olarak algoritmalarını güncelliyor. X de bu konuda yeni bir adım atarak yeni bir algoritma ile kullanıcı deneyimini baştan aşağı değiştirmeye hazırlanıyor.

Platformun yeni algoritması, kullanıcıların sadece popüler hesapları değil, aynı zamanda az takipçili hesapların paylaşımlarını da keşfetmelerine olanak tanıyacak. Bu değişimle birlikte, X kullanıcıları beğenilerine uygun potansiyel içeriklere daha rahat bir şekilde ulaşabilecek. Bu sayede platform, çeşitliliğini artırarak daha fazla yaratıcıyı destekleyecek ve kullanıcılar arasında çeşitli içerikleri teşvik edecek.

X CEO'su Linda Yaccarino, yeni algoritma ile ilgili olarak "X'in hedefi, tüm kullanıcıların yaratıcı içeriklere ulaşmasını sağlamak. Yeni algoritma ile birlikte, daha az takipçili kullanıcıların çalışmalarını daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz" dedi. 

Linda Yaccarino ayrıca, platformun reklam geliri paylaşım programı kapsamında 20 milyon dolar ödeme yaptığını duyurdu. Bu ödeme, az takipçili hesapların daha fazla öne çıkmasını teşvik ederek platformun çeşitliliğini desteklemeye yönelik bir adım olarak da değerlendiriliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir