X tamamen ücretli oluyor

Elon Musk, X kullanıcılarından "küçük bir miktar aylık ödeme" almayı düşünüyor.

Elon Musk, X'in (Twitter) artık ücretsiz olmayacağını söyledi. Pazartesi günü İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile canlı yayınlanan bir görüşmede Musk, şirketin X'in kullanımı için küçük bir aylık ödemeye geçiş yapacağını belirtti. Bu değişikliğin ise platformdaki bot sorununa çözüm olacağını öne sürdü.

Musk, "Bana göre, geniş bot ordularıyla mücadele etmenin tek yolu bu. Çünkü bir botun maliyeti onda bir kuruş. Birkaç dolar ödemek zorunda kalsa bile botların etkili maliyeti çok yüksek." dedi. Ayrıca, bir bot oluşturucusunun başka bir bot yapmak istediğinde yeni bir ödeme yöntemine ihtiyaç duyacağını da belirtti.

Musk, yeni abonelik ödemesinin fiyatını ise henüz belirtmedi, ancak bunu "küçük bir miktar para" olarak tanımladı. Musk'ın platformu geçen yıl devralmasından bu yana şirket, kullanıcılarını ücretli abonelik ürünü olan X Premium'a abone olmaya teşvik ediyor. Aylık 8 dolar olan abonelik hizmeti; gönderileri düzenleme, arama ve konuşmalarda öncelikli sıralamalar, daha uzun gönderiler yazma seçenekleri gibi çeşitli özellikler sunuyor.

Bağımsız araştırmalar, X Premium kullanıcı sayısını fazla bulmasa da şirket bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Kaynağı belli olmayan bir analizde ise şu anda 827,615 kullanıcının X Premium'a abonesi olduğu belirtildi. Yeni karardan sonra kullanıcılar X'e ücret ödemek yerine X Premium'a geçiş mi yapacak yoksa uygulamayı kullanmayı tamamen bırakcak mı zamanla göreceğiz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir