X, iki ülke için tamamen ücretli oldu

X, platformdaki botlarla mücadele etmek için iki ülkedeki kullanıcılarından yıllık 1 ABD dolayı ücret alacağını duyurdu.

Yeni Zelanda ve Filipinler'deki X (Twitter) kullanıcıları, platformu kullanmaya devam edebilmek için yıllık bir dolar ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Twitter, Salı günü yaptığı açıklamada, botlarla mücadele kapsamında, bu iki ülkede abonelik sisteminin başlayacağını duyurdu. Şirket, bu ücretin sadece sembolik bir miktar olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, ödeme yapmayan kullanıcılar yalnızca platformdaki gönderileri okuyabilecekler; herhangi bir etkileşimde bulunamayacaklar.

X'in botlarla mücadele programı: "Not A Bot"

X, bu gelişmeyi "Not A Bot" olarak adlandırdığı botlarla mücadele programının önemli bir parçası olarak görüyor. Yapılan açıklamadan anlaşıldığı üzere, Yeni Zelanda ve Filipinler'deki X kullanıcıları, iki aşamalı bir doğrulama sürecinden geçmek zorunda kalacaklar. Yeni bir X hesabı oluşturmak isteyen kullanıcıların ilk olarak telefon numaralarını doğrulamaları gerekecek. Daha sonra kredi kartı bilgilerini girmeleri ve 1 dolarlık ödemeyi gerçekleştirmeleri istenecek.

X, neden Yeni Zelanda ve Filipinler'i tercih ettiği hakkında henüz bir açıklama yapmadı, ancak bu seçimin bu iki ülkede diğer ülkelere kıyasla daha fazla bot etkinliği görülmesi nedeniyle yapıldığı tahmin ediliyor. X ayrıca, söz konusu ülkelerdeki bot hesaplarının durumuyla ilgili verileri paylaşacağını bildirdi. Eğer bu sistem başarılı olursa, diğer tüm ülkelere de genişletilebilir.

Yıllık bir doların, platformdaki bot hesapların önüne geçip geçemeyeceğini birlikte göreceğiz...

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir