X'e video arama özelliği geliyor

X CEO'su Linda Yaccarino, kullanıcıların platform üzerinden telefon numaralarını paylaşmadan video arama gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

X (Twitter) CEO'su Linda Yaccarino, son açıklamalarında X'e video arama özelliklerinin geleceğini duyurdu. Kullanıcılar, platform üzerinden telefon numaralarını paylaşmadan video aramalar gerçekleştirebilecekler.

Yeni bir döneme adım atan X, video arama özelliklerini kullanıcılarına sunarak daha geniş bir iletişim deneyimi sağlamayı hedefliyor. Bu adımla birlikte X, süper uygulama olma yolunda da önemli bir adım attı. Şirket, gelecekte bankacılık ve ödeme hizmetlerini de platformunda sunmayı düşünüyor. Öte yandan video arama özelliğini platforma ekleyen şirket, bu adımla birlikte Zoom, Microsoft Teams, Google Meet, Apple FaceTime gibi video konferans sağlayıcılarına da rakip olmuş durumda.

Linda Yaccarino, X'in vizyonunu "Yeniden markalaşmanın merkezinde yer alan X, kamuoyunun gerçek zamanlı olarak toplandığı, özgür ifadeyle beslenen küresel bir şehir meydanına dönüştüğünü aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor." şeklinde özetledi.

Yaccarino, yeni özelliklerle birlikte X'in süper uygulama olma hedefine doğru ilerlerken, kullanıcılarına daha fazla seçenek sunmak için çalışmalara devam ettiklerini de ifade etti. Ayrıca, X Premium olarak yeniden adlandırılan Twitter Blue abonelik sistemi ile birlikte bankacılık ve ödeme özelliklerinin de yakında ekleneceği tahmin ediliyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir