WWF Şili, Arttırılmış Gerçeklik İle Nesli Tükenen Hayvanları Yeniden Canlandırdı

WWF Şili, Inbrax ile iş birliği yaparak gelecek nesilleri eğitmek için hali hazırda nesli tükenmiş veya yok olma eşiğinde olan bazı hayvan türlerine görünürlük sağlamayı amaçlayarak yeni bir web sitesi oluşturdu. Sanal bir müze olan site 'Huellas de Extinción' (Soyu Tükenmenin Ayak İzleri) ismini taşıyor. WWF, kampanya kapsamında yeni hayvanların bu listeye eklenmesini önlemek amacıyla, siteye giren insanların arttırılmış gerçeklik sayesinde nesli tükenmiş hayvanlarla etkileşime girmesini sağladı.

Sanal müze diye tabir edebileceğimiz web sitesi, ziyaretçilerin var olan hayvanların aynı kaderi yaşamalarını nasıl önleyebilecekleri konusunda gelecek nesilleri eğitmek için yok olma eşiğinde olan veya zaten nesli tükenmiş türler hakkında bilgi edinmelerine olanak tanıyor.Web sitesi, kullanıcıların hayvanlarla etkileşime girebilecekleri ve Dodo Bird, Nebulous Panther ve Giant Alca'nın hikayeleri hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Sitede, artırılmış gerçeklik deneyimi aracılığıyla hayvanların ne yediği, nasıl yaşadığı ve doğal yaşam alanı hakkında bilgiler sunuluyor. Ayrıca kullanıcıların bu hayvanlarla nerede olurlarsa olsunlar cep telefonlarından tanışmaları için QR kodları da bulunuyor.

Inbrax'ın kreatif direktörü Pedro Antolin "COVID-19 kapsamındaki mevcut dünya senaryosu, izleyicilerle nasıl bağlantı kurduğumuzu, birbirimizle nasıl ilişki kurduğumuzu ve hepsinden önemlisi çocuklarımızın nasıl çalıştığını yeniden düşünmemizi sağladı, bizler de küçüklerin eğlenmesi için  biraz olsun bu şekilde bir katkıda bulunmak istedik'' diyerek pandemi ile birlikte değişen alışkanlıklarımıza farklı bir deneyim katmak istediklerini belirtti.

Kariyer
istegelsin marketleri "karşılaştırmaya" aldı

istegelsin, diğer marketlere karşı avantajlı fiyat stratejisini öne çıkaran rekabetçi bir reklam kampanyası başlattı.

Bunlar İlginizi Çekebilir