WhatsApp'tan yeni gelir modeli

WhatsApp, yeni "Kanallar" özelliği ile kullanıcılarına yeni gelir kaynağı oluşturmayı hedefliyor.

WhatsApp"Kanallar" adını verdiği yeni bir mesajlaşma özelliğiyle gelir elde etmeyi hedeflediğini duyurdu.

Özellik şu anda sadece Kolombiya ve Singapur'da kullanıma sunulmuş durumda. Kanallar, yayın tabanlı bir yaklaşımı benimseyerek tek yönlü bir akışla içerik sunmayı amaçlıyor. Kanal sahipleri, bu özellik sayesinde metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anket gibi çeşitli paylaşımlarda bulunabilecek.

Kanallar özelliği ile özellikle STK ve teyit kuruluşları gibi kuruluşlara ulaşmayı hedefleyen WhatsApp, farklı ilgi alanlarına yönelik kanalların yer aldığı bir dizin de oluşturulacak. Kanallara ise davet bağlantıları aracılığı ile katılım sağlanacak.

Mark Zuckerberg, kanal yöneticilerinin telefon numaralarının takipçilere görünmeyeceğini ve bir kullanıcının bir kanalı takip ettiğinde bunun ne yönetici ne de diğer takipçiler tarafından fark edilmeyeceğini belirtti. Ayrıca, kanallarda gönderilen mesajların 30 gün sonra silineceği ve WhatsApp'ın herhangi bir kayıt tutmayacağı da vurgulandı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir