WhatsApp’a kaybolan mesaj özelliği geldi

Snapchat ve Telegram'dan alışık olduğumuz kaybolan mesaj özelliği WhatsApp’a da geliyor. Henüz beta aşamasında olan özellik, WhatsApp kullanıcılarının arkadaşlar arasındaki sohbet konuşmalarında kaybolan mesajları etkinleştirmesine ve yedi gün sonra mesajları otomatik olarak silmesine izin verecek. Gizlilik sözleşmesi konusu sebebiyle birçok kullanıcısını Telegram'a kaptıran WhatsApp, yakın zamanda sözleşmenin gönüllülüğe bağlı yapacağını açıklamıştı.

En büyük rakibi olan Telegram'ın 1 milyar küresel indirme rakamına ulaşması ve bu özelliğe sahip olması, WhatsApp’ın getirdiği bu özellikle birlikte farklı kullanıcıları da çekmek istediğini gösteriyor.

Mesajlar her iki taraf için de kaybolacak olsa da, otomatik olarak silinmeden önce ekran görüntüsü almak veya sadece mesajları kopyalamak mümkün. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar gönderdikleri mesajların belirli bir süre sonra kaybolmasını sağlayabilecek. Yapılan açıklamaya göre bu özellik, 90 gün, 1 hafta ve 24 saat gibi üç farklı seçeneklerle kullanıcılara sunulacak. Bu özelliği aktif etme durumunda ise karşı tarafa bildirim gidecek. Özellik, şu an beta sürümünde ama sonra herkese açık olacak.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir