WhatsApp'tan tek seferlik mesaj modu

WhatsApp kullanıcıları yeni özellik sayesinde tek sefer gösterilen mesajlar gönderebilecekler.

WhatsApp geçtiğimiz aylarda fotoğrafları bir kez görüntüleme özelliğini kullanıcılarına sunmuş ve bu adımla fotoğrafların ekran görüntüsünün alınmasının da önüne geçmişti. 

Uygulama, ifşa kültürünün önüne geçmek için bir adım daha attı ve kullanıcılarına tek sefer gösterilen mesaj özelliğini de sunmak için hazırlıklara başladı. Bir kez görüntülendikten sonra otomatik olarak kaybolan mesaj özelliği üzerinde çalışan mesajlaşma devi, bu adımla birlikte "Herkesten Sil" seçeneğini de devre dışı bırakacak gibi gözüküyor.

Geliştirme aşamasındaki yeni özellikle birlikte sohbet gönderme butonunda bir kilit işareti yer alacak. Tek seferlik mesaj modu açıldığında görülecek olan kilit işareti, mesajın bir kez gösterileceğini kullanıcılara anlatacak. Özellik ne zaman aktive olur henüz bilinmiyor fakat yakın bir zamanda kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir