WhatsApp'tan Instagram'daki ikonik binalara "gizlilik jaluzileri"

WhatsApp, gizliliğe verdiği önemi vurgulamak için Instagram'da popüler olan ikonik binaların pencerelerine "gizlilik jaluzileri" yerleştirdi.

Instagram'da uzun zamandır kullanıcıların trendi olan estetik binalar, kullanıcı profillerine görsel açıdan estetik kazandırsa da bu durum bir gizlilik problemine dönüşmüş durumda. Bu binalarda yaşayanlar için yaşadıkları yerin sürekli fotoğrafının çekilmesi, kişisel yaşamın ihlal edilmesi gibi bir problem yaratıyor.

WhatsApp ise bu soruna çözüm olmak amacıyla yaratıcı bir açık hava kampanyasına imza attı. Gizliliğe verdiği önemi vurgulamak isteyen WhatsApp, yaratıcı ajans BBDO New York tarafından hazırlanan "gizlilik jaluzileri" ile binaları meraklı gözlerden uzak tutuyor.

Parlak yeşil jaluziler, Instagram'da kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen; Los Angeles'taki New Girl apartmanı, San Francisco'daki Full House ve New York'taki Seinfeld'deki Tom's Diner olmak üzere üç farklı binaya takıldı.

Yaratıcı kampanya, Meta tarafından geçen ay duyurulan mesajlaşma servisinin en son gizlilik güncellemelerine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Güncellemede sayesinde ise kullanıcılar artık gizlilik kontrolü yapabilir, bilinmeyen numaraları sessize alabilir, uçtan uca şifreleme kullanabilir ve çevrimiçi varlıklarını gizleyebilirler.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir