WhatsApp, "reklam geliyor" iddialarına yönelik açıklama yaptı

Bir süredir WhatsApp için "reklam geliyor" iddiaları gündemi meşgul ediyordu. Sonunda WhatsApp, bu konudaki iddialara karşı resmi bir açıklama yaparak netlik kazandırdı.

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uzun yıllardır "reklam gösterme" tartışmalarının merkezinde bulunuyor. Bu konu, dün gece Financial Times tarafından yayınlanan bir haberle bir kez daha ön plana çıktı. Haberde, Meta'nın WhatsApp'ın gelirlerini artırmak amacıyla uygulamanın ana ekranında reklam yayınlama planları olduğu belirtiliyordu.

Açıklama, WhatsApp Başkanı Will Cathcart'tan geldi

Financial Times'ın iddialarının ardından, WhatsApp Başkanı Will Cathcart, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, reklam gösterme konusunda herhangi bir girişimleri olmadığını net bir şekilde ifade etti. Cathcart, "Bu Financial Times haberi doğru değil. Böyle bir şey yapmıyoruz. Ayrıca Brian’ın adını yanlış yazmışsınız gibi görünüyor…” şeklinde açıklamada bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir