WhatsApp Para Gönderme Uygulaması Kullanılmaya Başlandı

Pandemi döneminde uygulamaya birçok güncelleme ve özellik getiren WhatsApp bir yeni özelliğini daha duyurdu. Facebook Pay ve MasterCard iş birliği sayesinde kullanıcılar 7 gün 24 saat uygulamayı para göndermek için kullanabilecekler.

WhatsApp, dün Brezilya’daki kullanıcılarının WhatsApp para gönderme uygulamasını kullanabileceğini duyurdu. Kullanıcılar uygulama içerisinden arkadaşlarına ve ailelerine para gönderip alabiliyor. Brezilya'daki Mastercard sahipleri de bu özelliği kullanan ilk WhatsApp kullanıcıları olma özelliği de taşıyor.

WhatsApp'tan para gönderme işlemi yapılmasının yanı sıra kullanıcılar WhatsApp Business Application üzerinden şirketlere de ödeme yapabilecekler. Brezilya’daki küçük işletmeler bu özellikle beraber kolay ödeme alma hizmetine de kavuşmuş olacaklar.

https://twitter.com/WhatsApp/status/1272499557088157701?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1272499557088157701&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gizmochina.com%2F2020%2F06%2F15%2Fwhatsapp-users-in-brazil-can-now-send-and-receive-money%2F

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg konuyla alakalı yaptığı paylaşımda, "Bugün Brezilya'da WhatsApp kullanan kişiler için ödeme özelliğini başlatıyoruz. Fotoğraf paylaşmak kadar kolay para gönderip alıyoruz. Ayrıca küçük işletmelerin WhatsApp'ta satış yapmalarını sağlıyoruz. Bunu yapmak için, uygulamalarımızda ödeme yapmak için güvenli ve tutarlı bir yol sunan Facebook Pay'i kullanıyoruz. Bunu mümkün kıldıkları için tüm ortaklarımıza teşekkür etmek istiyorum. Banco do Brezilya, Nubank, Sicredi ve Brezilya'daki önde gelen ödeme işlemcisi Cielo da dahil olmak üzere yerel bankalarla çalışıyoruz. Whatsapp'ta ödemeleri yaygınlaştırdığımız ilk ülke Brezilya. Daha fazlası yakında gelecek" dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir