WhatsApp artık mesajları düzenlemeye izin verecek

WhatsApp'a, kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen mesaj düzenleme özelliği geliyor.

WhatsApp, kullanıcıların metin mesajlarında ortaya çıkan yazım hatalarını düzeltmelerine olanak tanıyan bir güncelleme yapacağını duyurdu. Ancak bu özelliğin bazı sınırlamaları bulunuyor ve mesajlar yalnızca gönderildikten sonra 15 dakika içinde düzeltilebiliyor.

Değiştirilen mesajlarda ise "düzenlendi" bildirimi belirecek ancak önceki mesajın görüntüsü kaybolacak ve diğer kullanıcılar tarafından mesajların eski haline erişilemeyecek. Yeni özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Düzenleme işlevine erişmek için, gönderilen mesaja basılı tutup ve açılır menüden "düzenle" seçeneğini seçmek yeterli. Özellik aynı zamanda "sil" seçeneğiyle benzer bir şekilde çalışıyor.

WhatsApp, bir blog yazısında yeni özelliğin nasıl kullanıcılacağı ile ilgili olarak, "Basit bir yazım hatasını düzeltmekten bir mesaja ek bağlam eklemeye kadar sohbetleriniz üzerinde daha fazla kontrol sağlamaktan heyecan duyuyoruz. Gönderdikten sonra 15 dakika içinde gönderilen bir mesajı uzun süre basılı tutarak ve menüden 'düzenle' seçeneğini seçerek bunu yapabilirsiniz." açıklamasında bulundu.

Özellik aynı zamanda diğer tüm metinler ve çağrılar gibi, WhatsApp'ın uçtan uca şifrelemesi ile korunuyor. WhatsApp'ın rakipleri arasınd bulunan Telegram ve Signal, uzun bir süredir mesaj silme özelliğini sunarken, WhatsApp'ın bu özelliği yeni getiriyor olması da oldukça zaman aldı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir