WhatsApp'a gruptan sessizce çıkma özelliği geliyor

WhatsApp'ın geliştirilme aşamasında olan yeni özelliği ile artık WhatsApp gruplarından ayrılacağınız zaman kendinizi açıklamanız gerekmeyecek.

Son zamanlarda oldukça sık güncellenen özellikleriyle WhatsApp, kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Uzun zamandır yaptığı güncellemelerle kullanıcı deneyimini geliştirmeye çalışan şirket, yakın zaman önce mesajlara tepki verme özelliğini kullanıma sunmuştu. Kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanan güncellemelere bir yenisi daha ekleniyor.

whatsap-grup-katilimcilarini-sevindirecek-yeni-ozellik-1

WhatsApp kodlarını inceleyerek yeni özellikleri ortaya çıkaran WABetainfo'nun açıkladığı üzere, WhatsApp gruplarının çalışma şekli değişecek. Yapılan açıklamaya göre, artık bir WhatsApp grubundan çıktığınızda diğer kullanıcılara bildirim gitmeyecek. Eskiden olduğu gibi, birisi dahil olduğunuz WhatsApp grubundan ayrıldığında '.... kişisi ayrıldı' şeklinde bir bildirim artık görünmeyecek. Kullanıcıların WhatsApp gruplarından sessiz sedasız çıkmalarını sağlayacak bu özellik ile birisi katılımcılar bölümünden sizin çıktığınızı fark edene kadar bu durumdan haberdar olmayacaklar. 

whatsap-grup-katilimcilarini-sevindirecek-yeni-ozellik

Özellik henüz geliştirilme aşamasında olduğundan, kullanıcıların kullanımına sunulacağı tarih belli olmasa da, WABetaInfo'nun WhatsApp’ın masaüstü programından aldığı ekran görüntüsü ile yeni özellik hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir