What’s Next #5 Covid-19 E-Ticareti Nasıl Etkiledi?

Daha önce sizlere YouTube kanalımızda “What’s Next” adlı yeni bir canlı yayın serisine başladığımızı duyurmuştuk. Bu programda, sektörün içerisinde yer alan değerli profesyonellerle birlikte, Corona virüsü salgını sırasında ve sonrasında iş dünyasında yaşanan ya da yaşanacak olan değişimleri ve markaların atması gereken adımları tartışıyoruz.

Programımızın 4. Bölümünde Ideasoft'un CDO'su Cenk Kanıkman What's Next'in canlı yayın konuğu oldu. Cenk Kanıkman ile Türkiye'de e-ticaret alışkanlıklarının nasıl değiştiğini ve Covid-19'un e-ticareti nasıl etkilediğini konuştuk.

Cenk Kanıkman'ın cevaplarından bazı satırbaşları;

  • "Salgın sürecinde 60 yaş üstü kişiler, ciddi oranda online sipariş vermeye başladılar."
  • "E-ticarete adım atmayı planlayan markalar, salgın sonrasında bu süreci hızlandırmaya başladılar."
  • İç giyim sektöründe siparişlerde %300'lük bir artış söz konusu ve daha öncesinde asla tahmin edemeyeceğimiz buna benzer çok büyüme gösteren sektörler var.
  • Çanta, cep telefonu, promosyon ve reklam ürünleri bu dönemde en çok negatif etkilenen sektörler oldu.
https://www.youtube.com/watch?v=K4CDKYQFXwM

Diğer programımızı kaçırmamak için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Dor Technologies Pazarlama Müdürü Batuhan Apaydın ve Penti Pazarlama ve Dijital Dönüşüm Müdürü Yiğit Kalafatoğlu‘nun konuk olduğu ilk bölümde, salgın sırasında ve sonrasın markaların nasıl bir içerik stratejisi belirlemeleri gerektiğini konuşmuştuk.

Programımızın ikinci bölümünde, Yandex Pazarlama Müdürü Mehmet Yıldırım ile Yandex’in verilerinden yararlanarak kullanıcı alışkanlıklarının değişimini konuştuk.

Programımızın üçüncü bölümünde ise Gemius Ülke Müdürü İdil Kesten'i ağırladık ve değişen tüketici davranışlarını konuştuk. Tüm bölümlerin yayınına YouTube kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir