What's Next #3 Covid-19 Sektörleri ve Dijital Tüketici Davranışını Nasıl Etkiledi?

Daha önce sizlere YouTube kanalımızda "What's Next" adlı yeni bir canlı yayın serisine başladığımızı duyurmuştuk. Bu programda, sektörün içerisinde yer alan değerli profesyonellerle birlikte, Corona virüsü salgını sırasında ve sonrasında iş dünyasında yaşanan ya da yaşanacak olan değişimleri ve markaların atması gereken adımları tartışıyoruz.

3. Bölümümüzde konuğumuz Gemius Ülke Müdürü İdil Kesten oldu. İdil Kesten ile Covid-19'un sektörleri ve dijital tüketici davranışını nasıl etkilediğini konuştuk ve Gemius'un elindeki çok değerli verilerden bazılarını bizlerle paylaştı.

İdil Kesten'in bu bölümde değindiği bazı önemli satırbaşları;

  • "Mart ayının ikinci haftasından itibaren pazarlama stratejileri çok hızlı bir şekilde Covid-19'a göre güncellendi."
  • "Geleneksel süpermarketlerin online mağazalarında %54'lük bir kullanım artışı var."
  • "Bu süreçten e-devlet kanalları kazançlı çıkacak. Dijital vatandaş olma yolunda hızla ilerliyoruz."
  • "Instagram ve YouTube arasındaki rekabette, Instagram yavaş yavaş öne geçmeye başladı. Çünkü çok daha hızlı tüketilebilen içeriklere sahip."

Eğer canlı yayını kaçırdıysanız hemen aşağıdan yayının tamamını tekrar izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=nKmtvmBmC-s

Salı akşamı 21.00'da gerçekleşecek programımızı kaçırmamak için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Dor Technologies Pazarlama Müdürü Batuhan Apaydın ve Penti Pazarlama ve Dijital Dönüşüm Müdürü Yiğit Kalafatoğlu'nun konuk olduğu ilk bölümde, salgın sırasında ve sonrasın markaların nasıl bir içerik stratejisi belirlemeleri gerektiğini konuşmuştuk.

Programımızın ikinci bölümünde, Yandex Pazarlama Müdürü Mehmet Yıldırım ile Yandex'in verilerinden yararlanarak kullanıcı alışkanlıklarının değişimini konuştuk.

Kariyer
Burger King'den 911'i aramayı bıraktıracak reklam kampanyası

Ünlü fast-food zinciri Burger King, müşterilerinin geri bildirimlerine önem verdiğini göstermek için hazırladığı reklam kampanyasında müşterilerinin 911 konuşmalarının ses kayıtlarını kullandı.

Bunlar İlginizi Çekebilir