Web3 ve metaverse projelerine Ağustos'ta 750 milyon dolarlık yatırım yapıldı

DappRadar, metaverse projelerine yapılan yatırımları mercek altına aldı: Ağustos ayında 750 milyon dolar yatırım.

Facebook'un adını Meta olarak değiştirip yeniden markalaşma yolundaki adımı, metaverse kavramını hayatımızın bir parçası haline getiren en önemli etkenlerden şüphesiz. Yakın zaman önce, veri toplama ve analiz şirketi DappRadar, metaverse projelerine yapılan yatırımları mercek altına aldığı bir rapor yayınladı. Yayınlanan raporda, 1 Ağustos 2022'den bu yana, metaverse projelerinin 748 milyon dolar topladığı yer alıyor. Temmuz ayında bu sayı yüzde 135 daha azdı ancak Haziran ayında yüzde 16 daha fazlaydı.

Raporda, Ağustos ayında günlük 847 bin tekil aktif cüzdanın blockchain tabanlı oyunlarla etkileşime girdiği yer alıyor. Popüler play-to-earn oyunu Axie Infinity, NFT satışlarından, bugüne kadar toplam geliri 4 milyar doları aştı ve platforma son üç ayda yaklaşık 36 bin yeni oyuncu katıldı. 

200 milyon dolarlık dev yatırım

Ağustos ayında blockchain tabanlı oyunlarla etkileşime giren tekil aktif cüzdan sayısı Temmuz ayına göre yüzde 11 daha düşük. Yaşanan piyasa düşüşüne rağmen blockchain tabanlı oyunların ilgi çekmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. DappRadar, bu alandaki şirketlerin ve metaverse projelerinin Ağustos ayının başından bu yana yaklaşık 750 milyon dolar dağıttığını açıkladı. Bu, Temmuz ayına göre yüzde 135'lik bir artışı, Haziran ayına göre yüzde 16'lık bir düşüşü ifade ediyor.

Raporda, yapılan yatırımların en büyüğünün, 200 milyon dolarlık yatırımla, Machine Zone'dan geldiği yer alıyor. Göz ardı edilemeyecek diğer bir yatırım ise The Sandbox’ın arkasındaki şirket olan Animoca Brands’e yaptığı 100 milyon dolarlık yatırımla Temasek'den.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir