Web3 girişimi Neol'a 5.2 milyon dolar tohum yatırım

Web3 destekli yeni nesil öğrenim ve çalışma platformu Neol, kyu Collective ve Global Ventures liderliğinde 5.2 milyon dolarlık tohum yatırımı aldı.

Kurucu ortakları arasında Kerem Alper ve Akar Sumset'in yer aldığı Web3 girişimi Neol, 5.2 milyon dolarlık tohum yatırımı aldı. Merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan yeni nesil öğrenim ve çalışma platformu Neol, Web3 teknolojilerin temel avantajlarından yararlanarak daha adil bir üretim ve değer yaratımına olanak sağlayacak tokenize bir sistem kurmayı amaçlıyor. Web3 destekli platform, yaratıcı bireylerle, scale-up seviyesindeki organizasyonları buluşturarak beraber çalışmalarını sağlıyor. 

Günümüzde Web3 platformlarının potansiyeli yatırımcılar tarafından anlaşılmış durumda. Gerçek yeteneklerin önünü açan ve kişilere ürettikleri değerden hak ettikleri geliri sağlayan merkeziyetsiz Web3 platformlarını özellikle içerik üreten yetenekler arasında oldukça rağbet görüyor. Web3 destekli yeni nesil öğrenim ve çalışma platformu Neol, kyu Collective ve Global Ventures liderliğinde Learnstart, FJ Labs, Paribu Ventures, Tim Brown, Tony Xu, Emin Gün Sirer, Sota Nagano, Hypernova ve GBA tarafından toplam 5.2 milyon dolarlık tohum yatırımı aldı. Girişim bu başarının ardından, aldığı yatırımı marka ve ortaklıklar geliştirmek için kullanılacağını belirtti. Neol, aldığı yatırımla birlikte, her geçen gün büyüyen e-öğrenme ve freelance pazarındaki rolünü güçlendirecek. 2028 yılına kadar yılda yaklaşık yüzde 24 büyüyerek 1.37 trilyon dolara ulaşması beklenen e-öğrenme pazarının, en hızlı büyüyen sektörler arasında yer bulacağını söyleyebiliriz. 

pic-neol-1

Şu anda Neol, İngiltere, Avrupa ve Orta Doğu'da ürün, marka ve ortaklıklar kurmaya odaklanmış durumda, ancak aynı zamanda “Küresel Güney”deki pazarlara da açılmak istiyor. Aldığı 5.2 milyon dolarlık tohum yatırımla birlikte, şirketin küreselleşme yolundaki hedeflerine daha hızlı ulaşabilmesine yardımcı olacak. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir