Walmart, Ürünlerini TikTok Yayınlarında Satışa Sunacak

Birçok marka gibi Walmart da ürünlerini satmak için TikTok ile iş birliği yapıyor. Perakende devi perşembe günü yaptığı duyuruda, uygulama kullanıcılarının artık Walmart canlı yayınları sırasında "platformdan çıkmak zorunda kalmadan uygulamanın en popüler içerik oluşturucularından bazılarının içeriklerinde yer alan moda ürünlerini" satın alabileceklerini söyledi.

https://pazarlamasyon.com/tiktok-ve-shopify-yeni-ortakliklarini-duyurdu/

Bu karar, geçtiğimiz aylarda Walmart ve Oracle'ın, TikTok'un ana şirketi ByteDance'ten %20'lik bir hisse satın almasının ardından geldi. Walmart'ın ilk TikTok alışveriş deneyimi 18 Aralık'ta TikTok fenomeni Michael Le'nin yer aldığı "Holiday Shop-Along Spectacular" canlı yayını ile başlayacak.

https://pazarlamasyon.com/dunkin-gibi-markalar-calisanlarinin-cektigi-tiktok-videolarini-yayinliyor/

Walmart'ın CMO'su William White, TikTok kullanıcılarının etkinlik sırasında beğendikleri bir Walmart ürünü gördüklerinde ürüne tıklayabileceklerini ve ürünü sepetlerine ekleyip TikTok'tan ayrılmadan satın alabileceklerini söyledi. White, etkinliklerin Kendall + Kylie, Jordache ve Champion gibi şirketlerin yanı sıra Walmart'a ait Free Assembly, Scoop ve Sofia Jeans gibi markaların ürünlerini de içereceğini söyledi. "Bu yeni deneyimde TikTok ile etkileşim kurmaktan ve topluluğuna keyif veren bir platformda alışveriş yapmak için nelerin mümkün olduğunu öğrenmekten heyecan duyuyoruz. Öğrendiklerimizi görmek için sabırsızlanıyoruz. Ayrıca şovda neleri beğendiğinizi, satın aldığınızı ve yorumlarınızı görmek için de sabırsızlanıyoruz," dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir