Walmart, Pandemi Döneminde E-Ticarette %74 Büyüdü

Perakende devi Walmart, salgın dönemindeki alışveriş trendlerine ayak uydurabilmek için son aylarda dijital yatırımlarını artırdı. Birçok firma küçülmeye giderken Walmart, corona virüs dönemindeki yoğun talep artışını karşılayabilmek için yeni adımlar atıyor.

Geçtiğimiz aylarda Walmart, 150.000 yeni çalışan alacağı açıklamıştı. Hali hazırda 1,5 milyon çalışanı olan alışveriş zinciri, ayrıca çalışanlarına destek için 550 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışanlara ödeyeceği ikramiyeleri ve her çeyrek ödenen primlerin erken ödeneceğini de duyurdu:

https://pazarlamasyon.com/walmart-150-bin-kisiyi-gecici-olarak-ise-aliyor/

Son birkaç ay, müşterilerinin taleplerini karşılayabilmek için dijital yatırımlarını artıran dünyanın en büyük çok kanallı perakende zinciri Walmart için çarpıcı geçti. Walmart.com müşterilerinin %62'si online alışveriş deneyimlerinin mağazadaki deneyimlerini etkilediğini söyledi ve bu iki alanın birbirine fazlaca entegre olduğunun altını çizdi. Perakende devi, salgın süresince müşteri ilişkilerini ve insan kaynakları yönetimini etkili kılmak için birçok adım attı. Shopify ile olan iş birliği de bu atılımlardan biri.

https://pazarlamasyon.com/walmart-shopify-is-birligi-ile-e-ticaret-agini-genisletiyor/

E-ticaret ağını genişletmeye kararlı olan Walmart, salgın döneminde alışveriş alışkanlıklarının online zemin lehine değişmesi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı. Müşterilerinin alışveriş sürecinin tamamında etkili bir görünürlüğe sahip olan indirim zinciri, pandemi döneminde e-ticarette %74 büyüyor. Aylık arama hacmi ise 2020'ye göre %70'ten fazla arttı ve yeni müşteri hacmi dört katına çıktı.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir