Walmart, İade Edilen Ürünleri Müşterilerin Kapısından Alacak

Walmart, online alışverişin en büyük dezavantajını, ürün iadesi problemini ortadan kaldırıyor. Perakende devi pazartesi günü, müşterilen bir ürünü evden çıkmadan iade etmelerine olanak tanıyan, Carrier Pickup by FedEx adlı yeni ve ücretsiz bir hizmet sunacağını duyurdu. Artık müşteriler, iade etmek istedikleri ürünleri kapılarına bırakacak ve paketler FedEx tarafından alınacak.

https://pazarlamasyon.com/walmart-2021de-tamamen-otonom-kamyonlarla-teslimat-yapacak/

Müşteriler iade sürecini online olarak başlatabilir, ürünlerin iadesi için bir tarih seçebilir, bir gönderi etiketi yazdırıp yapıştırabilir ve ürünü FedEx'in alması için kapılarına bırakabilirler. Evde yazıcısı olmayanlar ise paketlerini bir etiketin basılacağı herhangi bir FedEx Office konumuna bırakabilecekler.

Walmart, yeni hizmetin ücretsiz olduğunu ve FedEx'in küçük paket teslimatları hizmetini sunduğu bölgelerdeki müşterilere sunulacağını söyledi. Şirket, müşterilerin paralarını iadenin ertesi günü geri alabilmeleri için iade sürecini hızlandırmaya çalıştıklarını da söyledi. Amazon ise, iade edilecek ürünün UPS tarafından teslim alınması seçeneğini sunarken, bu hizmetin kullanımını ekstra ücrete tabi tutuyor. Walmart bu noktada Amazon'a karşı bir rekabet avantajı sağlayabilir gibi görünüyor.

https://pazarlamasyon.com/walmartin-amazon-primea-rakip-abonelik-sistemi-walmart/

Walmart, ABD'deki en büyük perakendeci olmaya devam ediyor; ancak online alışveriş söz konusu olduğunda, özellikle kolay ve hızlı satın alma süreci açısından Amazon ile zorlu bir rekabete girdi. Perakende devi daha önce 35 doların üzerindeki siparişlerde ücretsiz teslimat avantajı sunmuş olsa da Amazon, son 15 yılda ücretsiz teslimat ve diğer üyelik avantajları için şirkete güvenen sadık bir Prime üye tabanı oluşturdu. Walmart, geçtiğimiz eylül ayında Amazon Prime'a rakip olarak Walmart Plus'ı piyasaya sürdü.

Walmart'ın sunduğu yeni ürün iade hizmeti, birçok müşterinin evlerinden çıkmakta veya kalabalık mekanlara gitmekte tereddüt ettiği ve online alışverişte artışa neden olduğu bir zamanda kullanıma sunuluyor. EMarketer'ın analizine göre, bu yıl sonunda online alışverişin %35,8 artması bekleniyor ve analistlerin bu yıl tatil alışverişine harcanacağını tahmin ettiği 1.013 trilyon doların 190.47 milyar dolarlık kısmını oluşturuyor. Buna karşılık, mağaza içi satışların %4,7 düşmesi bekleniyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir