Volvo, Trafik Kazalarını Azaltmak İçin Araçlarının Maksimum Hızını 180 Km ile Sınırlıyor

  • Volvo, trafik kazalarını azaltmak amacıyla tüm araçlarındaki en yüksek hızı 180 km olarak belirleyeceğini açıkladı.
  • Otomotiv şirketi, bu yeni hız limitinin 2021 model arabalarının tamamında uygulanacağını belirtti.
  • Volvo’nun yeni hız sınırı, çoğu ülkede yasal olarak izin verilen maksimum hız sınırının hala önemli ölçüde üzerinde.
  • Bir Volvo yetkilisi, bu hız sınırının, şirketin yeni elektrikli performans alt markası Polestar’a uygulanmayacağını ifade etti.
  • İlgili Yazı: Volvo'dan Yeni Nesil Pazarlama Stratejisi: Taahhütlü Araç

2010 yılından beri Çinli otomotiv şirketi Geely'nin bünyesinde bulunan İsveçli otomobil üreticisi Volvo, dün yaptığı açıklamayla trafik kazalarını azaltmak amacıyla tüm araçlarındaki en yüksek hızı 180 km olarak belirleyeceğini ifade etti. Şirket, bu yeni hız limitinin 2021 model arabalarının tamamında uygulanacağını belirtti.

https://pazarlamasyon.com/ingilterede-16-yildir-hicbir-olumlu-kazaya-karismayan-araba-volvo-xc90/

The Verge'ün yaptığı habere göre, Volvo bu yeni politikasını, 2020 yılına kadar bir Volvo otomobilinde kimsenin ölmediği ya da ağır şekilde yaralanmadığı Vision 2020 hedefinde kilit bir bileşen olarak çerçevelendiriyor. Otomotiv şirketi, yıllar boyunca itibarını güvenlik ve ilginç tasarımlar üzerine inşa etti ve bu hamle de şirketin güvenliğe verdiği öneme dikkat çekiyor. Volvo en yüksek hızları sınırlamasının yanı sıra, hız kontrolü ve coğrafi mevki koruma duvar teknolojisinin bir kombinasyonunun, gelecekte okullar ve hastaneler civarındayken araçlarının hızlarını otomatik olarak nasıl sınırlayabileceğini de araştırıyor.

Bununla birlikte Volvo’nun yeni hız sınırı, çoğu ülkede yasal olarak izin verilen maksimum hız sınırının hala önemli ölçüde üzerinde. Herhangi bir hız sınırının olmadığı Almanya'nın otoyollarında bile, ulaşımla ilgili çevresel zararların daha etkin bir şekilde azaltılması için hız sınırının saatte 130 km olarak belirlenmesi tartışılıyor. Aslında aralarında Mercedes-Benz, Audi ve BMW'nin de yer aldığı lüks otomobil üreticilerinin çoğu, Almanya otoyollarındaki ölümlerin sayısını azaltmak için birkaç yıl önce yapılan bir anlaşmayla yüksek performans modellerinin maksimum hızlarını 250 km olarak sınırlandırmaya başladılar.

https://pazarlamasyon.com/volvo-arac-kazasindan-sag-kurtulan-musterilerini-ise-aldi/

Bunların yanı sıra en yüksek hızın 180 km olarak sınırlandırılmasının, Volvo’nun satışlarını nasıl etkileyeceği belirsiz. Hız düşkünleri diğer markaları tercih etme eğilimindeler. Volvo adına konuşan bir yetkili, The Verge'e gönderdiği e-postada, araçlardaki hız sınırının kaldırılamayacağını ifade etti. Yetkilinin belirttiğine göre, sadece polis arabaları gibi özel amaçlar için kullanılacak araçlarda hız sınırı kaldırılabiliyor. Bununla birlikte yetkili, bu hız sınırının, şirketin yeni elektrikli performans alt markası Polestar’a uygulanmayacağını da belirtti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir