Volkswagen'den saatte 20 kilometre hıza çıkabilen ofis koltuğu!

Volkswagen, yemekhane sıralarında herkesin önüne geçmenizi sağlayacak saatte 20 kilometre hıza çıkabilen ofis koltuğunu tanıttı.

Almanya merkezli ünlü otomobil firması Volkswagen, bir pazarlama çalışması olarak, altında bulunan beş tekerlek sayesinde saatte 20 kilometreye kadar hızlanabilen ofis koltuğunu tanıttı. Elektrikle çalışan bu koltuk Volkswagen Norveç tarafından üretildi. Üretilen koltuğun, değiştirilebilir piller sayesinde tam dolumun ardından 12 kilometre mesafe kat edebileceğini söylüyor.

volkswagen-ofis-koltugu

Volkswagen Norveç tarafından üretilen koltuk birçok özelliğiyle öne çıkıyor. Bunlardan en dikkat çekenlerinden biri ise koltuğun 360 derece çarpışmadan kaçınma sensörlerine sahip olması. Böylelikle koltuk kullanıcıları, ofisteki nesnelere ve diğer çalışanlara çarpmadan hızlanabilecekler. Volkswagen, bu teknik özelliklerle, ofis çalışanlarının yemekhane sırasına herkesten önce varabileceğini ve gün içindeki kahve ihtiyacının kesintisiz olarak giderilebileceği belirtiyor. Koltuğun sahip olduğu dikkat çeken teknik özellikler arasında; geri görüş kamerası, alttan ısıtma sistemi, led ışıklar, dokunmatik ekran ve USB şarj bölmesi yer alıyor. Ayrıca, koltuğun arkasında belgeler veya bir dizüstü bilgisayar için bir cep de bulunuyor. Koltuğun tasarımının ise ünlü bilimkurgu dizisi Star Trek'ten aşina olduğumuz kaptan koltuğuna benzediğini söyleyebiliriz.

volkswagen-ofis-koltugu-1

Volkswagen, koltuğun üretim sürecini ve nasıl oluştuğunu içeren bir video da yayınladı. Görünüşe göre fikir, standart bir ofis koltuğundan yola çıkılarak belirli ihtiyaçları karşılamaya yönelik gelişmiş. Şirket ayrıca, çeşitli bölgelere koltuk için deneme sürüşü alanları inşa edeceğini de açıkladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir