Vitalik Buterin: "Facebook’un şu anda yarattığı her şey boşa gidecek"

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, şirketlerin metaverse oluşturma yönündeki mevcut çabalarının bir yere varacağına inanmadığını belirtti.

Geçtiğimiz gün, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, şirketlerin metaverse oluşturma yönündeki mevcut çabalarının bir yere varacağına inanmadığını belirtti. Vitalik'in, Meta gibi şirketlerin metaverse oluşturmak konusunda zorlanacağına ve bu çabanın sonuçsuz kalacağına yönelik yaptığı paylaşım sosyal medyada oldukça dikkat çekti. 

Vitalik yatığı paylaşımda, metaverse’ün “gerçekleşeceğini” düşündüğünü ancak henüz potansiyelinin başında olduğundan şirketlerin metaverse'ün ne yöne evrileceğini bilmelerinin ve insanların gerçekte ne istediğini anlamalarının şu an için erken olduğunu belirtti. Dialectic Kurucu Ortağı Dean Eigenmann tarafından paylaşılan bir gönderiyi alıntılayan Buterin paylaştığı tweet'de, "Metaverse gerçekleşecek. Ancak ben bunun, şu anki kurumsal firmaların yaratmak istediği metaverse olacağını düşünmüyorum." ifadelerini kullandı. 

Buterin, bunun dışında başka bir kullanıcının kendisine verdiği yanıtı cevaplayarak, "Benim eleştirim "Metaverse Wikipedia, Metaverse Encyclopedia Britannica'yı yenecek"ten daha derin. Henüz metaverse'ün tanımını gerçekten bilmiyoruz, insanların gerçekte ne istediğini bilmek için çok erken. Dolayısıyla Facebook’un şu anda yarattığı her şey boşa gidecek" ifadelerine yer verdi.

Bildiğiniz üzere Facebook, metaverse'ün potansiyelini gerçekleştirmesi için ipleri eline aldığında, bu alanda sektöre öncülük etmek adına bir isim değişikliğine gitmiş ve şirketin ismini Meta olarak değiştirmişti. Sanal dünyanın faaliyet alanlarını artırmayı planlayan Meta, bu alanda sektöre öncülük etmeye kararlı görünüyor.

Kariyer
Hugo Boss'dan NFT koleksiyonu

Almanya merkezli ünlü moda markası Hugo Boss'un genç giyim markası Hugo, yeni NFT koleksiyonunu duyurdu.

Bunlar İlginizi Çekebilir