Visa NFT piyasasına ilk adımını attı

Visa, NFT tabanlı CryptoPunk 7610’u satın aldı. Şirket, NFT 'yi yaklaşık 150 bin dolar (49.5 ETH)  ödeyerek ile satın aldı.

Şirketin kripto başkanı Cuy Sheffield, bu satın almanın Visa'nın ticaretin geçmişini, bugününü ve geleceğini çizebilen ve kutlayabilen eserler koleksiyonuna harika bir katkı olacağını düşündükleri ifadelerine yer verdi. Visa’nın satın almasının ardından koleksiyon büyük bir ilgi gördü. 1 saat içerisinde 90 CryptoPunk satıldı. Bu satışların toplamı yaklaşık 20 milyon dolara karşılık geliyor. Bu satın almalarla birlikte görüyoruz ki NFT piyasası küresel markaların son zamanda ilgi odağı haline geldi.

 

 

CryptoPunks, Ethereum blok zincirinde yer alan 10 bin benzersiz karakteri içeriyor. 2017 yılında Larva Labs tarafından kurulan CryptoPunks'ın 10 bin kadar küçük piksel karakteri bulunuyor. Karakterlerin kendilerine has saç modeli, gözlük, şapka gibi farklı özellikleri hepsinin farklı bir stile sahip olduğunu gösteriyor. Visa'nın satın aldığı karakter de mohawk saçlı, yeşil gözlü ve ruj sürmüş bir kadını temsil ediyor. Bu NFT'nin şirketin ilki olmasına rağmen son olmayacağı bildirildi. Visa, satın aldığı karakteri bir süre Twitter'da profil fotoğrafı olarak kullandı.

https://twitter.com/VisaNews/status/1429745230023208969

Arzum: "İnovasyonun yanı sıra sürdürülebilirlik odağı ile devam etmek en büyük hedefimiz"

Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehtap Yıldız’a pandemi sürecinden küçük ev aletleri trendine sektör beklentilerinden Arzum’un yeni dönem hedeflerine kadar birçok konuda sorularımızı yönelttik.

Bunlar İlginizi Çekebilir