Visa, dijital sanatçıları desteklemek için NFT programı oluşturdu

Visa, NFT'ye ilgisi olan içerik oluşturucularına NFT oluşturmasını desteklemek, dijital ürünler üretip satmak ve halka açık blok zincirlerinden nasıl yararlanacaklarına yardımcı olmak amacıyla "NFT Eğitim Programı" hazırlıyor.

Visa, oluşturduğu girişimde yer almak isteyen NFT sanatçılarını seçmek için öncelik olarak bir başvuru süreci sunuyor. Ayrıca şirket, gruba sponsor olmasının yanı sıra katılımcılara kripto ve geleneksel ödeme altyapısı dünyasında ilerlemelerine yardımcı olmak için danışmanlık hizmetleri de sunacak.

Visa Kripto Departman Başkan Yardımcısı Cuy Sheffield Twitter’da konu ile ilgili olarak, "Kültür ve ticaretin kesiştiği noktada topluluklar oluşturan sanatçılar, müzisyenler, yazarlar, fotoğrafçılar ve kuratörlerin gelişen ekosisteminde yer alan içerik üreticiliği ve sanat dünyası için bir dijital rönesansın başlangıcında olduğumuzda inanıyoruz. NFT’ler gibi kripto ekosisteminde gelişen yeni teknolojiler, dünya çapındaki dijital yaratıcılar için kendi küçük işletmelerine sahip olabilmelerinin bariyerlerini kaldıracak potansiyele sahiptir." açıklamasında bulundu.

https://twitter.com/cuysheffield/status/1448299287142494210

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir