Viral Olan Apple Car Videosu Sahte Çıktı

Daha önce sizlere Apple'ın otomotiv sektörüne adım atmak istediğinden ve yeni nesil otonom otomobiller üzerine çalışma yaptığından bahsetmiştik. Hatta ilk Apple otomobilinin 2024'te piyasaya sunulması planlanıyor. Ancak geçen günlerde sosyal medyada paylaşılan bir video kafaları karıştırdı. Apple'ın yeni arabası olduğu iddia edilen bir aracın videosu, TikTok'ta kısa sürede popüler oldu.

https://pazarlamasyon.com/apple-ilk-arabasini-2024te-uretecek/

Ancak The Drive'ın haberine göre yalnızca Twitter'da 5 milyondan fazla izlenen Apple Car videosu tamamen sahte. Tuhaf küresel tekerleklere ve kendi kendine park edebilme yeteneğine sahip olduğu görülen araba, Mercedes'in eski bir otomobilinin çakması çıktı.

https://www.youtube.com/watch?v=fNS50MkMM5M&feature=emb_logo

2013 yılında çıkan Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo modeline benzetilen Apple Car videosu, anlaşılan o ki tamamen bir CGI ürünü. Mercedes logosunun Apple logosuyla değiştiği ve rengiyle oynandığı görüntülerde ayrıca küresel tekerlekler de mevcut. Ancak Drive'a göre 21. yüzyılın teknolojisi ile en azından şimdilik fiziksel olarak böyle bir tekerlek üretmek imkansız.

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir