"Vegas'ta Olan Vegas'ta Kalır" Sözü, Nasıl Ortaya Çıktı?

  • "Vegas'ta olan Vegas'ta kalır." sözü, aslında 2003 yılında R&R Partners adlı reklam ajansı tarafından Las Vegas için hazırlanan bir turizm kampanyası kapsamında "Burada olan burada kalır." şeklinde bir slogan olarak ortaya çıktı.
  • R&R Partners bu sloganla, Las Vegas'a gelen ziyaretçilerin kumar oynarlarken ve parti yaparlarken hissettikleri özgürlük duygusunu aktarmak istediğini belirtti.
  • "Burada olan burada kalır." sloganı, ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra şu anda bildiğimiz "Vegas'ta olan Vegas'ta kalır." haline evrildi.
  • İlgili Yazı: İsveç, Turizm Kampanyası Kapsamında Bütün Ülkeyi Airbnb'de Görücüye Çıkardı

İzlediğiniz herhangi bir ABD yapımı dizi ya da filmde "Vegas'ta olan Vegas'ta kalır." sözünü büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. Bu meşhur söz, kumarhanelerle dolup taşan ve son derece şaşaalı bir gece hayatına sahip olan Las Vegas şehrinde, hemen hemen her türlü çılgınlığın yaşanabileceğine ithafen kullanılır. Peki, bu ifadenin aslında bir reklam ajansı tarafından ortaya çıkarılmış olan bir slogan olduğunu biliyor muydunuz?

2003 yılında reklam ajansı R&R Partners, Las Vegas turizm departmanı için hazırlanan bir pazarlama kampanyası kapsamında "Burada olan burada kalır." şeklinde bir slogan meydana getirdi. Culture Trip isimli internet sitesinde belirtilene göre, bu pazarlama kampanyası, Las Vegas şehrinin imajını ve markasını, kumar ve aile dostu etkinliklerle çeşitlendirmenin bir yolu olarak başladı. Bu pazarlama kampanyası kapsamında yıllar boyunca pek çok televizyon reklamı ve basılı reklam yayımlandı ve bu reklamlardan bazıları hafızalara kazındı. Bu başarılı pazarlama kampanyasıyla birlikte, "Burada olan burada kalır." sloganı da son derece popüler oldu ve turizm endüstrisindeki en başarılı pazarlama kampanyalarından biri haline geldi.

Las Vegas şehrinin ekonomisi, turizme bağımlı ve bu popüler slogan, şehrin turizm açısından bugünkü popülaritesine ulaşmasında son derece yardımcı oldu. Zira bu slogan, kasıtlı bir şekilde özgürlüğü ifade ediyor ve potansiyel ziyaretçilere bir yandan aradıkları özgürlüğü Las Vegas'ta bulabilecekleri mesajını iletirken bir yandan da Las Vegas'ta yaptıkları her şeyin bir sır olarak kalacağı vaadinde bulunuyor. Zaten Dictionary.com'un belirttiğine göre, sloganı bulan R&R Partners da bu sloganla, Las Vegas'a gelen ziyaretçilerin kumar oynarlarken ve parti yaparlarken hissettikleri özgürlük duygusunu aktarmak istediğini belirtti. Şehrin turizmi, 2003 yılından beri bu slogan etrafında gelişti ve şehrin ünü tüm dünyaya yayıldı.

"Burada olan burada kalır." sloganı, ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra şu anda bildiğimiz "Vegas'ta olan Vegas'ta kalır." haline evrildi ve daha yaygın olarak bu şekilde bilinir hale geldi. Ki sloganın bu halinin, içinde şehrin isminin de geçmesi sebebiyle, şehrin popülaritesine çok daha büyük bir katkı yaptığı aşikar.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir