Uzaya çıkarken cilt bakım ürünlerinizi yanınıza almayı unutmayın!

Japon havacılık şirketi, uzayda kullanılmak için geliştirilmiş bir cilt bakım serisi üretti.

Japon astronot Kimiya Yui, önümüzdeki yıl Uluslararası Uzay İstasyonu'na bir göreve çıkmaya hazırlanırken uzay seyahatinin zorluklarıyla başa çıkmak için de bir cilt bakım serisini yanında götürüyor.

‘Cosmology’ olarak adlandırılan bu cilt bakım serisi, Japon kozmetik şirketi POLA ve All Nippon Airways'in çatı şirketi olan ANA Holdings işbirliği ile hazırlandı. Japon Havacılık Keşif Ajansı tarafından keşfedilen uzaydaki kaynak kıtlığı, düşük yerçekimi ve kuru ortamlarda etkili cilt bakım çözümlerine olan gereksinim sebepleriyle hazırlanan seri, Kimiya Yui'ye uzay yolculuğunda eşlik edecek.

Cosmology serisi, ISS'deki değerli su kaynaklarını korumak bir yüz yıkama jeli de içeriyor. Ek olarak, uzayın mikrogravite ortamında istenmeyen dağılmayı önleyen yarı katı bir halde duran bir losyon bulunuyor.

Uzaydan dönen astronotların yaşadığı; yanık, kaşıntı, kuruluk ve ciltte artan hassasiyet, gibi sorunları gidermek adına daha önce Vaseline, Cetaphil ve Estée Lauder gibi markaların kullanıldığı fakat bu sorunlara bir etki etmediği söyleniyor. Cosmology ise bu sorunları  çözme taahhüdünde bulunyor.

Cosmology cilt bakım serisinin yaratıcıları, astronotların uzay görevleri sırasında yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor. Marka aynı zamanda Cosmology Uzay Ekibi Kiti'ni Ekim ayında sadece astronotların değil herkesin kullanımına sunacak. Kitte, yüz yıkama jeli ve losyonun seyahat boyutu olacak. Büyük boy ürünler ise Ocak ayında satışa sunulacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir