Uzaktan Çalışanlar İçin Cruise Gemileri Birer Ofise Dönüşüyor

Seyahat ve turizm sektörü bir yıl öncesine göre şu anda ciddi farklı bir durumda. Pandemi nedeniyle çok fazla şirket, çeşitli önlemlerle müşterilerini geri kazanmaya çalışıyor. Panama merkezli Ocean Builders şirketi de müşterilerin dikkatini çekmek için yaratıcı bir çözüm yolu buldu. Şirket bir Carnival Cruises gemisi satın alarak, gemiyi uzaktan çalışanlar için adeta bir ofise dönüşmeyi planlıyor.

Ocean Builders yaptığı açıklamayla gemiyi Amerika'nın modern yüzen Venedik'iğine çevireceğini söylüyor. ''Satoshi'' adını taktığı gemi Akdeniz'den açılıp Panama Körfezi'ne demirleyecek.

Üç restoran, bir meyve suyu barı, iki kafe, üç bar, iki havuz, dört jakuzi, bir su parkı ve daha fazlasına sahip olan gemide ABD dolarının yanı sıra bitcoin gibi alternatif ödeme yöntemleri de geçerli olacak.

Yolcular, yüzme havuzu ve koşu parkuru gibi tesislerin, temiz hava ve güneş altında tadını çıkarabilecek, ayrıca yoga ve meditasyon seanslarına veya fitness derslerine katılabilecek. Gemi ayrıca, 5000 metrekarelik bir tiyatro alanına sahip. Böylece çeşitli canlı performanslar, atölyeler, konuşmalar ve film gösterimi düzenlenebilecek.

https://pazarlamasyon.com/dunyanin-ilk-yuzen-otelinin-hikayesi/

Gemiye özellikle uzaktan çalışanların, dijital göçebelerin ve Youtuber'ların geleceği düşünülüyor. Gemi, mükemmel bir cruise seyahatinin yanı sıra üst düzey bir ofis hizmeti de sunacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir