Uykunun yeni sığınağı Giraffenap uyku kabini

Giraffenap uyku kabinleri, ofis çalışanlarına ayakta uyuma deneyimi sunarak molaları daha verimli ve dinlendirici hale getirmeyi amaçlıyor.

Günümüzde iş hayatının yoğun temposu altında çalışanlar için molalar, yeniden enerji toplamak ve zihinsel tazelenmek için değerli anlardır. Ancak birçoğumuzun bildiği gibi, masa başında kısa bir mola sırasında gerçekten dinlendiğimizi hissetmek oldukça zor olabilir. İşte tam da bu noktada Japon markası Giraffenap, hayal edilen dinlendirici molaları mümkün kılmak adına yeni ve ilginç bir çözüm sunuyor.

Giraffenap, "zürafa stili" şekerlemeden ilham alarak geliştirdiği uyku kabinleri ile molalarda uyumayı tamamen farklı bir boyuta taşıyor. Bu yenilikçi tasarım, bir telefon kabini şeklinde tasarlanmış ve içi son teknolojilerle donatılmış bir uyku alanını barındırıyor.

Kabini benzersiz kılan özelliklerden biri, ayakta uyumayı desteklemek adına özel olarak tasarlanmış iç yapısı. Gün içinde sıkışık programlar arasında zaman bulup da dinlenmek isteyenler için bu kabinler oldukça cazip bir seçenek haline geliyor. Üstelik iç tasarımı, vücut ağırlığını dengelerken aynı zamanda dışarıdan gelen sesleri de engelleyerek sakin bir uyku ortamı sunuyor.

Tabii uyku kabinlerini kullanmak isteyenlerin belirli fiziksel kriterlere uyması gerekiyor. Kabinin içinde rahatça uyuyabilmek için kişinin boyunun maksimum 195 cm ve kilosunun ise 100 kg olması gerekiyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir