Usta oyuncu Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanması üzerine İstanbul Beşiktaş’ta özel bir hastahaneye kaldırıldı. Cüneyt Arkın'ın yanında eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları bulunuyordu. 85 yaşındaki usta sanatçı yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Hastaneden açıklama geldi
Arkın'ın vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital'da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

400'e yakın filmde yer aldı

usta-oyuncu-cuneyt-arkin-hayatini-kaybetti-1

8 Eylül 1937’de Eskişehir’de doğan ve asıl adı Fahrettin Cüreklibatır olan usta oyuncu, kariyeri boyunca Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın gibi Yeşilçam’ın büyük ustalarıyla birçok filmde yer aldı. Dört filmden oluşan Battal Gazi serisi ve Malkoçoğlu filmiyle asıl ününe kavuştu. Büyük oyuncu kariyeri boyunca 400'e yakın filmde rol aldı. Çok sayıda ödülü buluan Arkın’a son olarak 2021’de Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmişti.

Pazarlamasyon olarak Yeşilçam'ın yakışıklı oyuncusu Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. 

 

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir