Ünlülerin ve Büyük Şirketlerin Twitter Hesapları Ele Geçirildi

Obama, Musk ve Bezos gibi ünlü isim ve siyasilerin Twitter hesapları siber saldırıya uğradı. Ele geçirilen hesaplardan Bitcoin'le ilgili paylaşımlar yapıldı. Bu saldırılar sonrası Twitter'da güvenlik boşluğu olup olmadığı konuşuluyor.

Siber saldırı sırasında, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ABD eski Başkanı Barack Obama, Tesla'nın kurucusu Elon Musk, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Amerikalı iş insanı Warren Buffett, ünlü şarkıcı Kanye West, ABD'li politakacı ve iş insanı Michael Bloomberg, Apple ve Uber'in Twitter hesabından Bitcoin dağıtımı yaptıklarına dair mesaj paylaşıldı.

Mesajda "Adresime gönderilen tüm Bitcoin ödemelerini iki katına çıkarıyorum. Bin dolar gönderiyorsun ve 2 bin dolar geri gönderiyorum" ifadeleri yer aldı.

Saldırının ardından birçok hesap Twitter tarafından hemen kapatıldı, ardından sahte paylaşımlar silinerek yeniden kullanıma açıldı.

Konuya ilişkin Twitter'da yapılan açıklamada, "Twitter'daki hesapları etkileyen güvenlik durumunun farkındayız. Soruşturmak ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Herkesi kısa süre içinde bilgilendireceğiz" ifadelerine yer verildi.

İşte atılan o Tweetler'den bazıları:

MarTech Awards 2022'nin son başvuru tarihi uzatıldı

Pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımlarının ödüllendirileceği MarTech Awards'un son başvuru tarihi [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir