Unilever, Obezite ile Mücadele için Çocuklara Yönelik Gıda Reklamlarını Durduruyor

Unilever, obeziteyle mücadeleye katkı sağlamak amacıyla küçük çocuklara yönelik yiyecek, içecek ve dondurma reklamlarını durdurma kararı aldı.

Algida, Magnum, Calve gibi markaların da sahibi olan Unilever, "çocuk obezitesini bu yüzyılın en önemli sağlık sorunlarından biri" olarak nitelendiren Dünya Sağlık Örgütü'nün endişelerini paylaştığını söyledi.

Ürünlerinde şekeri ve kaloriyi azaltmaya giden Unilever, ilk olarak dondurma markalarında çocuk iletişimini durduracak ardından diğer markalarında da bunu hayata geçirerek 12 yaşından küçük çocukları hedefine almayacak.

Şirket, çocuklara yönelik reklamlarda çizgi film karakterlerinin kullanımına sınırlama getirecek. Nüfuz sahibi, sosyal medya yıldızı ve diğer ünlülerle çalışmaya son verecek.

Umarız Unilever bu sözlerini kısa zamanda yerine getirir ve diğer markalar da ellerini taşın altına koymaktan çekinmezler...

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir