Unico Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Av. Görkem Gökçe ile MarTech Hakkında Konuştuk

Pazarlama konusunda faydalanılan teknolojilerin ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımının ödüllendirildiği, bu yıl 27 Şubat 2020‘de GRANDPERA Emek Sahnesi‘nde gerçekleşecek olan MarTech Awards’ın jüri kadrosunun belli olan isimlerini sizlerle paylaşmıştık.

MarTech Awards jüri üyelerimizle martech ekosisteminin dününü bugününü ve geleceğini konuştuğumuz, MarTech Awards hakkında kısa röportajlar yaptığımız serimizin yeni röportajını Unico Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Av. Görkem Gökçe ile gerçekleştirdik. Keyifli izlemeler…

https://www.youtube.com/watch?v=WNztvXeRf1s

Görkem Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı okulda devam ettiği yüksek lisans sırasında Harvard Universitesi’nde ticaret hukuku dersleri aldı.

Okulunu bitirmeden Prof. Dr. Necip Ortan’ın yanında staj yaptı. Sonrasında Dentons’da avukat olarak çalıştı. 2010 yılında, daha sonradan Gökçe Avukatlık Ortaklığı’na dönüşecek olan Gökçe Avukatlık Bürosu’nu kurdu.

Görkem birçok uluslararası birleşme ve devralma, özelleştirme, risk sermayesi ve proje finansmanı konuları üzerinde çalışmıştır. Ayrıca internet ve teknoloji tabanlı sektörlerde uzmanlaşmıştır.

Lehman Brothers, Time Warner, Fox International Channels, British American Tobacco, Sony, Spotify, Facebook, Formula 1 Administration’un da bulunduğu birçok şirkete danışmanlık yaptı.

Görkem İngiliz- Türk Avukatlar Birliği’nin üyesi olup; 2008 ve 2009 yılları arasında Birlik’in sekreterlik görevini yürüttü. Aynı zamanda ItechLaw Uluslararası Teknoloji Hukuku Derneği’nin Türkiye temsilcisi olup,  İnternet ve Teknoloji Hukuku Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyesidir. Tüm bunların yanında İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde 2009’dan beri “regülasyon” konusunda dersler vermektedir. Görkem hukuk fakültelerinin düzenli konuşmacılarındandır.

Kariyer
Walmart'tan metaverse'e büyük adım

Perakende devi Walmart, Roblox metaverse’ünü tanıttı.

Bunlar İlginizi Çekebilir