Ülker CMO'su Aslı Özen Turhan: "Tüketicilerin keşif ihtiyacı yeni tatlara ilgiyi artıracak"

Pandeminin, iş dünyası için benzeri görülmemiş belirsizlik ve risklerle dolu bir ortam yarattığı birçok sektörde, yeni dönemin nasıl olacağı merak edilen bir konu. İş dünyası salgın sonrası için fiziksel ofis yapılanmaları ve ofis içi çalışma düzeni konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte, iş hayatında zorunlu olarak gelişen bazı refleksler şirketlerin stratejik hedeflerini ciddi biçimde etkilerken, hedef ve planların ne ölçüde değiştiğinin analizi daha da önem kazanıyor. Peki pandemi sonrası çalışanları ve şirketleri neler bekliyor?

Ülker Pazarlama Üst Yöneticisi Aslı Özen Turhan'a pandemi sonrası iş ekosisteminin ne yönde değişeceğini sorduk ve yeni trend öngörülerini dinledik...

"Gıda sektöründe değişim çok yakından hissedildi"

Gıda sektörü; diğer pek çok sektörle birlikte tüketici eğilimlerinin ve yeni trendlerin getirdiği değişimlerin yakından hissedildiği bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi süreci bu değişim dalgasını daha görünür kıldı. Amaç odaklı, fayda üreten ve inovasyonlara önem veren bir marka olarak, yeni ürünlerle tüketicilerimize mutluluk vaat etmeye devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik faaliyetlerimiz ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle içinde bulunduğumuz topluma fayda sağlamak için daha çok çalışacağız. Dijital yatırımlarımızı artırmak ve e-ticaret kanallarındaki varlığımızı güçlendirmek de bir diğer önceliğimiz olacak.

"Ürün portföyünün kaliteli ve etkin teşhirlerle bulunur ve görünür olması daha fazla önem kazanacak"

Tüketicilerin artan keşif ihtiyacı, pazarda farklılaşan, yeni ve inovatif tatlara ilgiyi artıracak. Özellikle gençler fayda üreten, amaç odaklı ve sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yürüten markalara duygusal olarak daha yakın hissetmeye devam edecek. Alışverişçilerin çoklu kanal yapısına (omni-channel) alışmasıyla birlikte, online ve offline her kanalda doğru ürün portföyünün kaliteli ve etkin teşhirlerle bulunur ve görünür olması daha fazla önem kazanacak.

"Fonksiyonel ve faydalı içeriklerle zenginleştirilmiş ürünler öne çıkacak"

Önümüzdeki dönemde değişen tüketici duygularını ve davranışlarını doğru okumak her zamankinden daha önemli olacak ve bunun için alışılmış yolların dışında, derinlemesine anlamayı sağlayacak yöntemler önem kazanacak. Tüketicilerin birçok duyu organına hitap eden, fonksiyonel ve faydalı içeriklerle zenginleştirilmiş ürünler öne çıkacak.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir