Ülkelerdeki en pahalı McDonald's menüleri

Yakın zamanda, dünya genelindeki fiyatları karşılaştırma konusunda uzmanlaşmış Expensivity’nin yaptığı bir çalışmada, ülkelerdeki en pahalı McDonald's menüsünü belirledi.

Expensivity’nin yaptığı araştırmaya göre, dünya genelinde McDonald's'ta fiyat tutarlılığı değişim gösteriyor. Ekonomistler, dünyadaki fiyat değişikliklerini ve döviz farklarını izlemek için genellikle evrensel Big Mac'in fiyatlarının birbirine girdiği bir 'Big Mac Endeksi'ne güveniyor.

Bir McDonald's menüsünden sipariş edebileceğiniz en pahalı ürün, 27.19 ABD Doları fiyatla Lübnan'ın Grand Chicken Special'ı. Ancak, 27.19 USD'ye mal olan Lübnan'daki Grand Chicken Special, dünyanın en pahalı McDonald's ürünü olarak yerini ilk sıraya yükseltiyor. En yüksek ikinci fiyat etiketine sahip ürün, Fransa ve Monaco'nun Signature Charolais & Sauce Aux 2 Moutardes'ı 14.38 USD'den geliyor. İsrail'in kızarmış mantar ve Asya barbekü sosuyla doldurulmuş Mega Tokyo burgerinin fiyatı 13,48 USD. İlk 10'a girmeyi başaranlar ise; Lüksemburg'dan 9.17 USD'den Big Tasty Bacon ve 10.00 USD'den Venezuela'nın Doble McTocineta Cheddar'ı. İlk on içindeki diğer ülkeler ise İsviçre ve Lihtenştayn, Norveç, Hollanda, Almanya ve Danimarka oldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir