Ulaşım ve finansal işlemleri bir araya getiren Türkiye Kart duyuruldu

Bakan Uraloğlu, Türkiye Kart'ı duyurdu. Vatandaşlar, ulaşım ve finansal işlemlerini tek bir kart üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Kart'ı resmi olarak duyurdu. Ulaşım ve finansal işlemleri tek bir çatı altında birleştiren Türkiye Kart, vatandaşlarının birçok alandaki işlemlerinde ortak bir kart kullanabilmelerini sağlayacak. 

Ulaşım ve ödeme işlemlerini kolaylaştıracak

Henüz tanıtılan Türkiye Kart'ın pilot uygulaması Konya’da tamamlandı. İstanbul'da yeni havalimanı metro entegrasyonunun hazır olduğunu belirten Bakan Uraloğlu, Konya dışında Kayseri Büyükşehir, Yozgat ve Gümüşhane belediyeleri ile sözleşmelerin bittiğini açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Türkiye Kart ile ilgili olarak "Türkiye Kart vatandaşlarımızın ulaşım ve ödeme işlemlerini kolaylaştıracak" dedi. Ayrıca, projedeki hedefin,  şehir içi toplu taşıma hizmetlerinin sunulduğu ulaşım sektöründeki tüm paydaşların dahil olacağı 'takas, switch, mahsuplaşma ve operasyon merkezinin kurulması'yla Türkiye Kart’ı her alanda devreye sokmak olduğunu ifade etti.

abdulkadir-uraloglu-1

Bankalar arası para transferi yapabilme imkanı da sunan Türkiye Kart ile kullanıcılar, alışverişlerini de bu kart üzerinden gerçekleştirebilecekler. POS cihazları, ATM ve bankalar ile uyumlu olacak kart ile kullanıcılar, harç ve vergi ödemeleri yanında otopark ödemelerini de gerçekleştirebilecekler.

Türkiye Kart, sadece bankalar arası para transferinde değil, aynı zamanda alışverişlerde de kullanılabilecek.  POS cihazları, ATM'ler ve bankalarla sorunsuz bir şekilde entegre çalışan bu kart, kullanıcılara harç, vergi ödemelerinin yanı sıra otopark ücretlerini de pratik bir şekilde ödeme imkanı sunacak. Türkiye Kart'ın, yıl sonunda 6 ilde kullanılmaya başlanması bekleniyor. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir