Uçak Kafeler, Asya'da Yaygınlaşmaya Başladı

Koronavirüs salgını dünya çapında binlerce uçuşu durdurdu ve havacılık endüstrisi bir hayli zorlandı. Seyahat etmeyi özleyen gezginler ise uçuşlar normal düzene dönene kadar uçak kafelere olan ilgisini arttırdı. Hiçbir yere gidemeyecek olsalar dahi uçak içinde bir deneyim yaşamak seyahat severleri biraz rahatlatıyor gibi gözüküyor.Bu nedenle Asya'daki uçak kafeler insanları uçuşlar normal başlayana kadar tatmin etmek için artmaya başladı.

https://pazarlamasyon.com/ucak-restoran-seklindeki-dunyanin-en-havali-mcdonalds-restorani/

Örneğin Tayland Bangkok'a iki saat uzaklıkta bir sahil kenti olan Pattaya'da, bulunan bir uçak kafe'de yolcular ana hizmet görevini tamamlamış şu anda hizmet vermeyen bir ticari uçağa binebiliyor ve birinci sınıf koltuklarda uzanırken veya kokpitin fotoğraflarını çekerken kahvelerini yudumlayabililiyorlar.

Bangkok'ta ayrıca ulusal havayolu Thai Airways, 30.000 fitlik ücretini karada da sunan bir kafe açtı. Havayolları normal uçak havadayken ki hizmetini karada da sunmaya başladı. Thai Airways hostes ve pilot üniformalarını giymiş garsonlar yüz maskesi ve yüz siperlerini takan kabin ekibi ile yemek ve içeçek servisi yapıyor.

https://pazarlamasyon.com/tayland-hava-yollari-ucaktaki-yemeklerin-servis-edildigi-bir-restoran-acti/

Tayland diğer Güneydoğu Asya ülkelerine kıyasla pandemiyi iyi yönettiği için birçok kurum tarafından övgü ile karşılanmasına rağmen seyahat kısıtlamaları, geçen yıl yaklaşık 40 milyon turist alan Tayland ekonomisini hâlâ zorluyor.

Tayland dışında da Asya'nın diğer bölgelerinde de, sahte uçak seyahati deneyimi trend haline gelmeye başladı. Tayvan Taipei’deki Songshan Havaalanı, uçağın havalanma kısmı hariç Tayvanlı müşterilere havaalanında check-in yaptırıyor, güvenlik kontrol noktalarında geçiriyor ve uçağa binmelerine izin veriyor. Benzer bir şekilde Singapur Havayolları da, Changi Havaalanı'nda başlayıp bitecek bir yolculuk ile hiçbir yere uçmayacak uçuşlar başlatmayı planlıyor.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir