Uber Eats, esrar piyasasına giriş yaptı

Ontario'daki Uber Kanada müşterileri, Uber Eats uygulaması aracılığıyla esrar sipariş edebilecek ve esrar perakendecisi olan Tokyo Smoke ile türünün ilk örneği olan bir ortaklıkla satın aldıklarını perakende satış noktalarından teslim alabilecekler.

Halihazırda Eats birimi aracılığıyla alkol dağıtımı yapan ve pandemi döneminde kâr elde edemeyen Uber, bir süredir gözünü büyüyen esrar pazarına dikmiş durumda. Ontario'da esrar, perakendeciler tarafından teslim edilebiliyor. Uber Eats gibi üçüncü tarafların teslimat yapması Kanada'da henüz yasal değil. Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, Nisanda yaptığı açıklamada, 'yasal süreç netleştiğinde, ABD'de esrar teslimatı yapmayı değerlendirdiklerini' söylemişti.

https://twitter.com/Reuters/status/1462764104989515785

Kanada, keyif amaçlı esrarı yasallaştırmasının üzerinden 3 yıldan uzun süre geçmesine rağmen, hala yasadışı üreticilerin toplam yıllık satışların büyük bölümünü kontrol ettiği esrar piyasasını düzeltmeye çalışıyor. Uber ise Tokyo Smoke ile girdikleri ortaklığın, 'Kanadalı yetişkinlerin güvenli, yasal esrar satın almalarına ve tıbbi amaçlı olmayan esrar satışlarının yüzde 40'ından fazlasını oluşturan yasadışı yeraltı piyasasıyla mücadele etmeye yardımcı olacağını' belirtti.

Uber Eats Kanada Genel Müdürü Lola Kassim, "Ontario'daki insanlara yasal esrar satın almaları için güvenli ve uygun seçenekler sunmak için Tokyo Smoke gibi endüstri liderleriyle ortaklık yapıyoruz" dedi. "Uber Eats uygulaması aracılığıyla kolaylaştırılmış bir sipariş sürecini Tokyo Smoke'un yüz yüze teslim alma hizmetiyle birleştirerek, eyalet genelinde sorumlu esrar siparişi için yeni bir uçtan uca deneyim yaratıyoruz." sözlerini dile getirdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir